Výhra oslabených dorostenek v Pelhřimově

7.3.2010 |

I v oslabené sestavě se podařilo starším dorostenkám zvítězit v Pelhřimově.

19.kolo, 6.3.2010
Pelhřimov - SK UP Olomouc  56:65  (10:13, 16:13, 16:19, 14:20)
Rozhodčí: Dvořák, Hartig . Fauly: 13:14 . Trestné hody: 14/9:18/16 . Diváci: 50 .
Pelhřimov:
SK UP Olomouc: Rousová 14(7/6), Murgašová 17(6/5), Burzová 13(5/5), Husičková 10, Melková 9(1x3), Cvešperová 2, Šálková

Komentář k zápasu

Sedmi statečným se podařilo vybojovat další vítězství na půdě soupeře a neztratit tak kontakt se špičkou tabulky. Bez Lanči, sester Tomáškových, Ivy Fašákové, Nikoly a dalších jsme odjížděli k 200km vzdálenému Pelhřimovu.

Od začátku zápasu jsme se snažili především šetřit síly, hrát jednoduše do koše a důsledně bránit, ale soupeřky úspěšnou střelbou z tříbodové vzdálenosti držely s našimi hráčkami krok. Skóre se přelévalo, ani jedno družstvo se nedokázalo odtrhnout do většího náskoku.

V poločase jsme s obavami počítali, kolik sil našim holkám ještě zbylo, hned v úvodu soupeřkám padla další trojka a po zbytek čtvrtiny jsme stahovali jejich mírný náskok. V závěru jsme si vypracovali tříbodové vedení. Roztřílela se Iva Melková, která zaznamenala naši jedinou trojku, Prcek neustával v "lítání" nahoru dolů, výborně hrála Anička, střelecky se dařilo Dominice.

Do poslední čtvrtiny jsme šli hop, nebo trop. Kupodivu, soupeřkám jakoby odcházely síly ještě rychleji, než nám. Dnes výborná Anička s Domčou přehrávaly soupeřky pod košem, Prcek dirigoval hru bez větších chyb a ostatní až nezvykle poslouchaly pokyny trenérky. Během pěti minut jsme se dostali do 13bodového vedení a to jsme i přes snahu soupeřek udrželi.

Za pozornost kromě mimořádné bojovnosti a nasazení stojí i vynikající poměr TH 18/16!