Odkazy
 
Olomoucky kraj
 

Pastviny čtvrtek

čtvrtek 10.8.2017 | Čoček

Pastviny čtvrtek Dnešní den jsme strávili na cestách ...

 
 

Noční bouřku většina dětí ani nezaznamenala. Ona tu vlastně ani žádné extra bouřka nebyla, mezi 3. a 4. hodnou ráno párkrát zahřmělo, trochu popršelo a konec.

Hned poté, co jsme do sebe naládovali párky s hořcicí, nasedla první část osazenstva do autobusu a fičeli jsme směr Čihák. Zatímco autobus se vracel pro druhou část tábora, nejmenší děti už šlapaly Zemskou branou směr Pastviny. Po cca. hodině vyrazily v jejich stopách i větší děti.

Zemská brána je nádherná, vřele doporučuji jako tip na rodinný výlet, klidně i na kolech. Po cestě jsme se stavili na zmrzku a na kofolu a po cca. 10km jsme dorazili zpět do tábora. Trasa vede nejdříve cca. 6km po rovině okolo řeky Orlice, ale v Klášterci se prudce zvedá a pokračuje 2,5km do kopce. Nejméně záživný úsek je ten poslední, kdy už po relativně frekventované silnici kolem přehrady míříme do tábora. 

Po obědě, který byl dnes posunutý až na 3h (kuře s rýží) jsme dětem rozdali trička, která měli za úkol vyzdobit barvami na textil. Některé výtvory byly opravdu krásné, překvapili hlavně kluci, u kterých bych to nečekal.

Na večeři byla rajská s kolínkama a masovými kuličkami. Sám sobě se divím, že se pořád ještě divím, jak to mají naše dětičky s jídlem. V kuřeti na oběd se porýpali, polévky nejí vůbec, rajskou nemají rádi a nejradši by jen suchá kolena (brrrr...). Ještě, že tu mají hodného pana vedoucího, který vždy spolehlivě dohlédne, aby se polévka dojídala, maso z kuřete pořádně obralo a nemá problém unaveného strávníka nakrmit :-) A kupodivu, opět nikdo na přejezení neumřel, polévkou se nikdo neotrávil, jen u bufetu byla o trochu menší fronta..

Partneri

Města Olomouc

Olomoucky kraj

S MORAVA leasing

SHARP

NUTREND D.S., a.s.

VHS OLOMOUC a.s.

Radio Haná s.r.o.

Altermed

RockMax

 
Anketa

Pastviny 2018 se blíží, už se těšíte?

 
79%
 

 
5%
 

 
3%
 

 
5%
 

 
8%
 
 

Počet hlasujících: 38

 
 
 
Copyright © 2007 SK UP Olomouc, eSports.cz, s.r.o. | informace o autorských právech | RSS