Odkazy
 
Olomoucky kraj
 

MLÁĎATA

Projekt SK UP Olomouc - basketbal ženy a FTK UP Olomouc

ve spolupráci se ZŠ Zeyerova v Olomouci

Základní pohybová příprava a míčové hry pro děti od 1. do 3. třídy ZŠ s využitím základů atletiky, gymnastiky a pohybových her.

Motto: " Každé dítě si může hrát, dovádět a k tomu se něco naučit"

Projekt Mláďata je určen pro všechny děti v Olomouci a okolí, které navštěvují 1. – 3.třídu základní školy a po vyučování si chtějí zacvičit, zaběhat a zahrát různé hry s míčem i bez něj. Neděláme z dětí vrcholové sportovce, neselektujeme a nikoho neodmítáme, a díky spolupráci všech tří stran nevyžadujeme placení poplatků – cvičení je zdarma !

 

Které z dětí po ukončení 3.třídy projeví zájem o další pokračování v pravidelném sportování, má možnost v oddílech Sportovního klubu Univerzity Palackého. Děti pak přirozenou cestou procházejí přes výkonnostní úroveň v žákovských družstvech během základní školy do dorosteneckých týmů v průběhu studia na středních školách. Ti s největším zájmem, předpoklady a ochotou tvrdě pracovat na tréninku i ve studiu se mohou stát členy vrcholových týmů  SK UP  a zároveň studovat na UP Olomouc.

Cvičení vedou studentky FTK UP, které jsou většinou i hráčkami basketbalu SK UP, pod dohledem zkušených trenérů SK UP. Garantem projektu je FTK UP Olomouc.

V letošním šk.roce 2016/17 jsme stejně jako loni zařazeni do pilotního programu MŠMT "Hodina pohybu navíc"

Kolikrát týdně cvičíme ?

Jednou za týden 45 minut. Tento čas v prvním období stačí na to, aby se děti rozkoukaly, zvykly si na určitou pravidelnost a staly se součástí daného týmu některé základny uvedených ZŠ. Rodičům i nám trenérům tato doba postačí k posouzení a odhadu vlastností a schopností děvčat pro potenciální pokračování ve sportu.

 Co všechno děláme ?

Všechno. Trénink mládeže musí být pestrý a více než o výkonnostní hledisko zde jde o spontánní pohybový prožitek a radost ze cvičení a her, které v různých adaptovaných podobách jsou hlavní náplní programu. Vedle soutěživosti a spolupráce, které s sebou sportování v kolektivu nese, jde především o získání náklonnosti dítěte ke sportování v jeho základní podobě, a přitáhnutí k pravidelnému pohybu. Proto skutečně děláme v průběhu školního roku všechno, co prostory a vybavení tělocvičen umožňují s respektováním věkových zvláštností dítěte a hlavní zásady, bezpečnosti.

Základní atletika s běžeckými cvičeními a hrami, překážkové dráhy i vytrvalostně pojatá cvičení s herním námětem. Základní gymnastika na žíněnkách, cvičení rovnováhy a obratnosti, kotoulové řady a koordinační prvky, různé varianty skákání švihadla. Základy míčových a úpolových kontaktních her  - adaptovaná kopaná s měkkým míčem, ragby s upravenými pravidly, různé druhy vybíjené a cvičení na chytání a házení míče. Základy ovládání malého basketbalového míče a první basketbalové kroky v adaptovaných hrách na cíl, časem i na koš.

Co všechno mé dítě potřebuje ?

Vedle chuti sportovat pouze vlastní švihadlo a sportovní oblečení do tělocvičny.

Kolik se platí ?

Nevybíráme žádné poplatky. Základní myšlenkou Projektu totiž je dostat děti znovu do tělocvičen a umožnit to v základní etapě všem. Případnému sponzorinku, který by usnadnil odměňování trenérů a materiální vybavení, se však nebráníme. Všichni partneři, ZŠ, klub i FTK, jsou přesvědčeni, že na této úrovni je největším ziskem nadšení dětí pro pohyb, nastartování pravidelné fyzické aktivity do budoucna a s tím  spojená prevence před negativními jevy.

Partneri

Města Olomouc

Olomoucky kraj

S MORAVA leasing

SHARP

NUTREND D.S., a.s.

VHS OLOMOUC a.s.

Radio Haná s.r.o.

Altermed

RockMax

 
Anketa

Pastviny 2018 se blíží, už se těšíte?

 
79%
 

 
5%
 

 
3%
 

 
5%
 

 
8%
 
 

Počet hlasujících: 38

 
 
 
Copyright © 2007 SK UP Olomouc, eSports.cz, s.r.o. | informace o autorských právech | RSS