SK UP : Sokol Nová Paka

neděle 9.12.2007 | O.Čoček

SK UP Olomouc : SOKOL Nová Paka 62:64 po 2. prodloužení. (15:13, 29:24, 39:39, 49:49, 56:56)

Nezykle dlouhý a vyrovnaný zápas, který rozhodl soupeř až v poslední vteřině druhého prodloužení. Hráčky SK UP tak zbytečně ztratily slibně rozehranou sérii čtyř vítězných zápasů a značně si zkomplikovaly situaci v bojích o postup do play off.

Po slibném výsledku ze včerejška, kdy naše hráčky hladce přehrály rezervu Trutnova 72:53, měly potvrdit zlepšující se formu a splnit další krok za vytyčeným cílem - postupem do play off.

Bohužel, od začátku děvčata navázala na výkon ze závěru včerejšího utkání, ze kterého je včera sice "probudil" nebývale důraznou domluvou v oddechovém čase trenér Horák, dnes však ani on nemohl najít recept na hladké vítězství. Diváci tak byli svědky dlouhého zápasu, kde se o vedení přetahovala obě družstva, z nichž ani jedno si nedokázalo vytvořit rozhodující náskok.

Konečné vítězství Sokolek bylo spíše dílem štěstí a možná větší vůle nepodlehnout nervozitě, než otázkou většího basketbalového umu. Naše přechody do útoku byly zbytečně komplikované, častá ztráta míče nedovolila našim hráčkám získat výraznější vedení, ale ani soupeřkám se nedařilo zakončovat . V závěru zase naopak naše zbrklost a netaktické chování dopomohly soupeři  k prodloužení. V něm se sice hráčky SK UP pustily do soupeřek s odhodláním, ale snad i trocha smůly ve střelbě dovedla zápas do druhého prodloužení, když soupeřky nejprve snížily ze střelby trestných hodů a poté vyrovnaly se zvukem závěrečného hvizdu opět po trestných hodech. Podobná situace se opakovala i ve druhém prodloužení, kdy soupeřky definitivně srazily naše družstvo do kolen vítězným košem 1,5 vteřiny před koncem.

Nejslabší zápas v dosavadním působení v Olomouci odehrála Ruska V. Rozhina, jejíž důraz pod košem dnes chyběl a body, které dnes nedala asi rozhodly o celkovém výsledku (ale i tak patřila k nejlépe střílejícím a doskakujícím). Rozhodně však nebyla sama, kdo by se měl přes vánoční svátky zamyslet a zejména zapracovat na podstatném zlepšení morálky a výkonu.

Dnešní porážka, dvě vítězství Gambrinusu Brno B a další souhra okolností znamená, že jsme se v neúplné tabulce propadli opět do spodní poloviny, mezi další tři patnáctibodové celky. Příští zápasy odehrajeme na hřištích soupeřů z čela, k zachování reálné naděje na postup musíme uhrát minimálně jedno vítězství!