Vanoční turnaj mladších žaček

sobota 29.12.2007 | ondřej Zatloukal

Konečné 4. místo je nepochybně velkým úspěchem a snad i odezvou toho, že pracujeme správně a posouváme se dopředu. Všechny zápasy ukázaly, v čem se můžeme družstev z ŽL vyrovnat, a v čem ještě hodně zaostáváme.

Turnaj mladších žaček v Hradci Králové 27. – 28. 12. 07

Skupina:

Nusle Praha – SK UP Olomouc    38:54  (9:19, 15:33, 19:45)

Body: Lachnitová 17-TH 3/1, Burzová 15-8/3, Tomášková A. 8, Janoutová 6-4/0, Tomášková 4, Knápková, Válková 2- 2/0, Kohoutová 0-2/0.

TH: 21/4     19%  !!!!!

Zápas se soupeřem, který se stejně jako my snažil v září kvalifikovat do ŽL a stejně jako nám se mu to  nepodařilo. Největší zbraní Nuslí byl útočný doskok, kdy jejich hráčky sice menšího vzrůstu ale váhové převahy si pod naším košem dělaly, co chtěly. Naopak naší zbraní byl RP a poměrně velká úspěšnost střelby ze střední vzdálenosti. V tomto zápase dostaly všechny hráčky příležitost hrát (jak s ní některé naložily, by bylo na další článek L). Nejenom v tomto utkání, ale prakticky celý turnaj jsme měli tragickou úspěšnost TH (máme nastříleno? koncentrujeme se?).

Sokol Hradec Králové „95“ – SK UP Olomouc   47:60  (21:8, 37:19, 47:41)

ZÁPAS DVOU ROZDÍLNÝCH POLOČASŮ

Body: Tomášková K. 11-3/1, Lachnitová 10-4/0, Janoutová 9-4/1, Burzová, Tomášková 8, Murgašová 6, Šťásková 4-2/2, Válková, Knápková 2.

TH: 13/4   31%   !!!!!

O rok mladší holky HK nastoupily do zápasu se 100% koncentrací a během 7 minut nasbíraly ohromný náskok 17:2. Naopak my jsme si mysleli, že body za nás dá pouze Lachnitová, takže 4 stojí a L. se má snažit… Druhá Q se nesla v podobném duchu, holky špatně bránily a všem se snažily ukázat, jak to nejde. Poločasové manko 18 bodů vypadalo na ručník. Ve druhé půli se nám podařilo zlepšit obranu a hlavně RP jsme začali stahovat náskok soupeře. Velice dobře zahrála Tomášková K., která se jako jedna z mála nebála jít pod koš a dostat nějakou tu ránu a bojovat o míč. Cennost tohoto vítězství určitě nesnižuje ani to, že soupeř závěr zápasu už točil sestavu, aby dostaly příležitost všechny hráčky. HK „95“ je tým ŽL, který v baráži porazil dvakrát OSK Olomouc.

SK UP Olomouc – Slovanka Praha  29:59   (14:17, 20:21, 22:43)

Body: Lachnitová 11-8/3, Burzová 8-10/4, Tomášková A. 4-2/0, Janoutová 2-2/2, Kohoutová, Murgašová, Knápková 2.

TH: 22/9    41%   !!!!!

Slovanka velmi podcenila nástup do zápasu, naopak naše holky hlavně v 1.Q makaly a se soupeřovou základní sestavou sehrály výbornou desetiminutovku. Bohužel ve 2.Q jsme nepotrestali chyby soupeřek, a místo abychom šli do vedení, tak jsme jen udrželi vyrovnaný stav. Problémem bylo proměňování jasných šancí z podkoše a neukázněnost. V T-O si něco říkáme, ale na hřišti  zase každý sám za sebe… Moc šancí na poražení tohoto družstva nebude, teď jsme mohli, ale nic! Druhý poločas jsme darovali 3krát míč soupeři přímo do ruky, nedali 2 „šoupáky“ a bylo rozhodnuto.

SEMIFINÁLE

Pelhřimov – SK UP Olomouc   55:32    (15:10, 22:16, 34:24)

Body: Lachnitová 10-4/3 1*3, Tomášková A. 8, Burzová 5-6/1, Tomášková K. 4-6/2, Janoutová, Válková 2.

TH: 16/6    38%    !!!!!

Dvě hráčky u soupeře, které nemůžeme ubránit, zařídili Pelhřimovu vítězství. Návyky, které máme z OP nestačí na vyspělá družstva. Burzová ztratí 3 míče po sobě, Knápková dvakrát nahraje míč místo červené bílé, Janoutová 1-1 nezakončí, rozhodčí ani nemá co zapískat, když jdeme do koše pasivně, pod košem nás přeskakuje holka 155 cm ročník 96 atd… Na druhou stranu ale je samotný konečný výsledek i docela „příznivý“, v kvalifikaci o -50.

O 3. MÍSTO

Slovanka Praha – SK UP Olomouc   65 : 37 (19:15,35:25,51:31)

Body: Lachnitová 13 - TH 5/3, Tomášková A. 8-2/0, Tomášková K. 6-2/0, Janoutová 3-2/1, Šťásková 2-2/2, Švecová 2, Murgašová 2, Burzová 1-6/1, Knápková, Válková 0-2/0, Kohoutová.

TH: 23/7     30%   !!!!!!

Po návštěvě aquaparku poslední utkání v turnaji. Na holkách byl znát až přílišný respekt ze soupeřek, které nás v zákl. skupině porazily o 30 bodů. Opět se s nimi dalo hrát, opět jsme se nevyvarovali zbytečných ztrát a opět o 30. Za první poločas si zaslouží pochvalu všechny naše hráčky, hrály velmi aktivně, vytažená obrana na soupeře platila, ale ze získaných míčů jsme proměnili každý třetí… Když se k tomu přidá obrovský počet neproměněných TH, nemůžeme hrát vyrovnaně celé utkání.

NA ZÁVĚR

Chtěl bych velmi poděkovat všem hráčkám za to, že místo koukání na TV jsou ochotny vyrazit na velmi dobře obsazený turnaj, porazit tým ze ŽL a udělat si jméno. Konečné 4. místo je nepochybně velkým úspěchem a snad i odezvou toho, že pracujeme správně a posouváme se dopředu. Všechny zápasy ukázaly, v čem se můžeme družstev z ŽL vyrovnat, a v čem ještě hodně zaostáváme. Hlavně chci poděkovat Renatě Kohoutové ze Šumperka a jejím rodičům, která šla do neznáma, myslím si, že zapadla jak mezi holky tak i herně do týmu a pokud vydrží naše spolupráce (já věřím, že ano), tak se stane určitě posilou SK UP Olomouc.Dominika Murgašová a Monika Knápková se s týmem znají podstatně déle a nebýt jich, tak na turnaji určitě nehrajeme tak vyrovnaně. Nejlepší hráčkou našeho týmu byla Gabriela Lachnitová společně s Karolínou Tomáškovou.