Záchrana v hodině dvanácté!

pondělí 10.3.2008 | J.Kohoutová

Skvostným závěrem soutěže - 8 zápasů, 6 vítězství - se starší dorostenky zvedly ze dna tabulky a vítězstvím o jediný koš v posledním zápase sezony si pojistily ligovou příslušnost i pro příští rok.

SBŠ Ostrava "A" - SK UP Olomouc 62 : 58 (16:12, 10:16, 14:10, 22:20)

Sandra Inochovská 16, Nela Svobodová 15 (1/1), Tereza Kohlová 10 (4/3), Kristýna Theimerová 8, Bára Fialová 6, Katka Zatloukalová 3 (2/1), Zuzka Chabrečková 0 (4/0),

Jitka Horáková, Martina Spurná, Jana Opálková, TH celkem 11/5 !

SBŠ Ostrava "B" - SK UP Olomouc 67 : 69 (22:15, 18:29, 22:14, 5:11)

Nela Svobodová 19 (2/2), Katka Zatloukalová 11 (9/5), Tereza Kohlová 10 (3/2), Bára Fialová 9 (4/3), Sandra Inochovská 8 (2/1), Kristýna Theimerová 5 (2/2), Martina Spurná 5, Jitka Horáková 2, Zuzka Chabrečková, TH celkem 22/17.

Z naší strany dvě herně nejlepší utkání letošní sezóny - dobré nasazení v obraně, i přes chyby hodně získaných míčů a přechod do rychlého protiútoku, v útoku nám v některých částech hry chyběly nájezdy do vymezeného území, když se nedařila úspěšná střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti. V sobotním utkání jsme nezvládli vstup do 2. poločasu a polovinu 3.čtvrtiny prohráli 12:3; naopak v druhém utkání, kdy byl stav čtvrtin jak na houpačce, jsme poslední čtvrtinu zvládli velmi dobře a posledních šest minut vyhráli 9:3. O výsledky se zasloužily všechny hráčky utkání, ať již na hřišti nebo podporou ze střídačky. Díky nedělní výhře jsme získali potřebné body pro zachování dorostenecké ligy pro příští sezónu, i když družstvo bude mít po odchodu ročníku 1989 jiné složení. Aktivní skóre z posledních osmi utkání (6 výher) je více než příjemné a dobrým závěrem sezóny.