Série pokračuje - na čele máme už dvoubodový náskok

14.12.2008 | O. Čoček

Série pokračuje - na čele máme už dvoubodový náskok V nervy cuchajícím zápase se naše holky dokázaly náležitě soustředit a v pravou chvíli zasadit soupeřkám rozhodující úder. Vítězství 91:81 nám zaručuje poklidnou sváteční přestávku v čele soutěže s dvoubodovým náskokem.

11.kolo, 14.12.2008
SK UP Olomouc - Basketbal SK Královo Pole Valosun  91:81  (27:27, 16:10, 26:20, 22:24)
SK UP Olomouc: Huňková 29(7x3, 2/2, F4), Horáková 16 (3x3, 3/2, F3), Kleinová 12(4/4, F2), Stupňánková 10 (2/2, F4), Svobodová G. 8(4/2, F4), Procházková 8(F2), Kholová 3(4/3, F5), Inochovská 3(1x3), Kalábová 2(F1), Drábková
Basketbal SK Královo Pole Valosun:

Komentář k zápasu

Dramatický zápas od začátku do konce. Soupeřky se dostaly do vedení pouze dvakrát v 2.čtvrtině, ale také nás nikdy nepustily do výraznějšího rozdílu. Prakticky celý zápas jsme vedli o 6-10 bodů. Chvíli po půli jsme mohli dosáhnout rozhodující náskok, ale několik drobných zaváhání nedovolilo předčasně zápas rozhodnout.

Holky bojovaly, podaly perfektní týmový výkon, excelentní utkání odehrála Jitka Horáková, která rozdávala finální přihrávky jako na běžícím pásu. V naprosté pohodě střílela Ála Huňková, která svými 29 body (z toho 7 krát z tříbodové vzdálenosti) podržela tým v kritických okamžicích. Zvednout trojku potřetí po dvou neúspěšných pokusech během minuty si dovolí málokdo (gratulace a dík). Na rozdíl od včerejška si tolik nezahrála lavička, dorostenka Nela Svobodová se nedostala na hřiště vůbec, přesto se všechny holky snažily alespoň povzbuzovat své kolegyně na palubovce.

V zápase, který se musel líbit se ve velmi dobrém světle předvedli i rozhodčí. Jedninou kaňkou na kráse celého víkendu byla mizerná návštěvnost, opravdu nevím, co víc, než boj o první místo tabulky by vážení olomoučtí fanoušci ještě chtěli...