Z jasného náskoku drama, ale - konec dobrý, všechno dobré!

9.3.2009 | O. Čoček

Z jasného náskoku drama, ale - konec dobrý, všechno dobré! Ženy po úspěchu doma odjížděly k odvetě do Ostravy s cílem zvítězit i na severu Moravy. To se jim nakonec podařilo, ikdyž předvedly zápas dvou zcela rozdílných poločasů. SBŠ zásluhou hráček OSK předvedly, jak během čtvrtiny stáhnout rozdíl 25 bodů. Na našem výkonu v druhé půli se značně podepsaly zranění a nemoci našich holek, Tereza dokonce musela protrpět zápas na tribuně ...

20.kolo, 8.3.2009
SBŠ Ostrava - SK UP Olomouc  61:68  (11:26, 21:46, 43:55)
Trojky: 5 . Fauly: 12:14 . Trestné hody: 11/4 (36%) . Diváci:15 .
SBŠ Ostrava:
SK UP Olomouc: Bičišťová 18, Huňková 17(3x3), Svobodová 13 (1/0 1x3), Stupňánková 11 (6/2), Horáková 6 (2/1, 1x3), Kalábová 2, Kleinová (2/1), Inochovská

Komentář k zápasu

Po vynikajícím nástupu do utkání, kdy jsme vedli už 19:3 a 26:7 jsme pokračovali v tlaku i ve druhé čtvrtině (postupně 37:13, 42:17). Mimořádně se dařilo Gábině, která v první půli zaznamenala 11bodů a Ále s 15 body!

Po změně stran zavelela k útoku na straně domácích hostující olomoucká rozehrávačka (to je zmatek, co?) Verča Horáková, díky které Ostrava stáhla náš obrovský náskok až na 2 body! V tuto chvíli naše akcie střelecky držely prakticky dvě hráčky - mladičká "Sokolka" Bičišťová a zkušená Jitka Horáková. Pro ostatní byl koš zakletý, chvílemi to vypadalo, jako by Ostravané o přestávce navařili na obroučku dekl. Naštěstí se v poslední čtvrtině podařilo lépe ubránit Veroniku Horákovou a naopak 3 koše spadly naší Hance Stupňánkové a bylo rozhodnuto. Musíme pochválit celý tým, že i v krizových okamžicích se holky podržely navzájem a nenechaly Ostravu dokonat zvrat, což v minulosti nebývalo pravidlem.

Důležité vítězství, které nás opět o krůček přiblížilo postupu. Přejme si, aby se nás konečně chytilo zdravíčko a aby se Anetě u nás dařilo tak, jako v jejích prvních dvou zápasech.