Tvrdá lekce basketbalové jednoduchosti.

4.10.2009 | J. Stejskalová

Jedna, dvě rychlé přihrávky do běhu, zakončení, případně snadný doskok. To byl jednoduchý recept na upracovanou hru našich dorostenek v úvodním zápase dorostenecké ligy.

1.kolo, 3.10.2009
BK Příbor - SK UP Olomouc  77:49  (12:11, 22:12, 18:13, 25:13)
Rozhodčí:Giecek, Stančík . Fauly:26-20 . Trestné hody:20/10 - 32/13 . Diváci:20 .
BK Příbor:
SK UP Olomouc: Tomášková (2/0), Kopecká, Rousová 6(2/0), Boďová 2(2/2), Murgašová 2(2/0), Burzová 6(2/6), Husičková 5(1/4), Melková 2, Lachnitová 26 (14/8, 2x3), Cvešperová, Šálková, Skrovná

Komentář k zápasu

Od prvních minut byla na našich hráčkách vidět nedůraznost a v některých chvílích laxnost. Naše hráčky převyšovaly soupeře výškou skoro na všech postech, ale bohužel jsme se nedokázali prosadit.

Soupeř, jen s 8 hráčkami, nás uběhal a přehrál RP. Za zmínku stojí snad jen dobrá zonová obrana a pak snaha na konci první čtvrtiny. Pochvalu zaslouží jen G.Lachnitová a Iva Melková, která jako jediná z hráček pochopila, že soupeřky se samy neubrání, a poctivě se vracela do obrany. Nezřídka totiž byl na hřišti vidět obrázek, kdy soupeřky si pod našim košem spokojeně doskakovaly (když náhodou nedaly), zatímco naše hráčky si vybíraly dovolenou na polovině soupeře...

Největší naší slabinou ale bylo doskakování a trestuhodný počet TH - 32/13, čehož soupeřky dokázaly zkušeně využívat.