Pražský výlet se našim ženám nezdařil úplně podle představ, ale nadá se říct, že by si za to mohly až tak úplně samy ...

6.kolo, 24.10.2009
Aritma Praha - SK UP Olomouc  85:84  (19:19, 21:14, 28:30, 17:21)
Rozhodčí: . Fauly:23:23 . Trestné hody:19/12:22/15 . Diváci:50 .
Aritma Praha: Husníková 19 (5×3, 2/2), Vorlová 19 (8/5), Vodičková 13 (1, 3/1), Junková 12, Jůzová 10, Veselá 7 (2/1), Hniličková 2, Králíková 2 (2/2), Sokolová 1 (2/1), Bučková 0
SK UP Olomouc: Hůlková 16(2/2, 2x3), Zavázalová 14(2x3), Chodilová 12(2/0), Bičišťová 11(4/4, 1x3), Svobodová 10(10/6), Huňková 7(1x3), Zapletalová 6 (2x3), Stupňánková (2/2), Pavlíková 3(1X3), Procházková 1(2/1), Kubalová

Komentář k zápasu

Tak trochu jako ve zlém snu si připadá vedení našeho klubu po víkendu. Snad nejdražší víkend za posledních 10 let (Áčko hrálo 2x v Praze, Béčko v Pardubicích a Jičíně, dorostenky 2x v Pardubicích) a skore 5(proher) : 1(výhra). Aspoň, že ty dorky vyhrály...

A taky tak trochu jako ve zlém snu si připadaly naše holky v sobotu na palubovce Aritmy. Stará pravda říká, že kdo chce vyhrát na Aritmě, musí být lepší aspoň o 15 bodů. To se našim děvčatům nepodařilo a proto prohrály nejtěsnějším rozdílem jednoho bodu.

Prostě, nevyhrály lepší, ale domácí. Pro nás z toho plyne poučení, že příště musíme makat ještě víc, po celý zápas a hlavně hrát ukázněně a nedat tak rozhodčím zbytečně možnost zápas ovlivnit.

K samotnému zápasu: První čtvrtina byla vyrovnaná, obě družstva se dopouštěla zybtečných chyb, ve druhé čtvrtině jsme si trošku pospali a soupeřky nám utekly na rozdíl 12 bodů, který jsme ale do poločasu snížili na polovinu. Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním zlomit odpor soupeřek, což by se nám snad i podařilo, ale museli bychom hrát asi na jiném místě. Vždy, když jsme se dotáhli na dostřel, zaúřadovala vyšší moc a Aritma odskočila do bezpečného náskoku. Až asi dvě minuty před koncem jsme se konečně ujali vedení, které nám ovšem nebylo shůry dáno.

Tady bych použil citát z webu Aritmy, kterému by se dalo snad i dobře zasmát, kdyby to ovšem nebyla realita: "Máme rádi mančafty, co se do posední vteřiny snaží, i když ví, že na konec stejně prohrají."