Starší dorostenky vezou 2 body z Ostravy

15.11.2009 | O.Čoček

Drtivým závěrem, v němž se prosadila především Monika a Prcek jsme zlomili do té doby zcela vyrovnaný zápas a vezeme z Ostravy důležitou výhru.

6.kolo, 14.11.2009
SBŠ Ostrava - SK UP Olomouc  70:83  (19:16, 15:18, 17:18, 19:31)
Rozhodčí: Machač, Řehoř . Fauly: 24:13 . Trestné hody: 26/15 . Diváci: .
SBŠ Ostrava:
SK UP Olomouc: Husičková 21(4/2), Burzová 17(8/5), Boďová 12(2/2), Melková 10(2/2), Murgašová 9(2/1), Rousová 6(2/0), Fašánková 5(6/3)Tomášková 3(1x3), Šťásková

Komentář k zápasu

Vstup do zápasu jsme tradičně zaspali. Začátek v sobotu v 10h ráno je pro nás trochu nezvyklý, ale to by děvčata, která pomýšlí na nejvyšší cíle nemělo zaskočit.

Postupně jsme se ale začali dostávat do obrátek a tempo vyvrcholilo v posledních 4 minutách, kdy jsme soupeřky doslova převálcovali. Dařily se nám rychlé protiútoky, zakončované především výborně hrající Mončou Husičkovou (je vidět, že jí svědčí starty v "Přerově", velkým počtem odehraných minut se rozehrála do vynikající formy), velmi dobře zejména v závěru též zahrál Prcek, poprvé se s námi představila Iva Fašánková, která pomohla hlavně na rozehrávce a také ostatní holky prokázaly výbornou bojovnost a odhodlání zvítězit, ikdyž jsme do Ostravy jeli v omezeném počtu.

Alarmující je ovšem obrovský počet ztrát, který musíme do příštího zápasu radikálně snížit.

Tabulka naší soutěže je hodně vyrovnaná, ale pokud se nám podaří zopakovat dnešní výkon i v odloženém zápase v Krnově a zejména proti Sadské, měli bychom se udržet tam, kde chceme být - na špičce.