Starší dorostenky vezou výhru z Krnova

8.12.2009 | O.Čoček

Starší dorostenky vezou výhru z Krnova S obavami jsme odjížděli do Krnova, který se letos pohybuje v popředí tabulky. Přivítala nás prochladlá hala a bouřlivé prostředí. Holky zahrály skvěle a vezou ze severu důležité body, které nás posunuly už na 3. místo tabulky!

7.kolo, 15.11.2009
Lokomotiva Krnov - SK UP Olomouc  58:82  (12:19, 20:18, 12:31,14:14)
Rozhodčí: Kašparová, Lozorišák . Fauly: 20:14 . Trestné hody: 24/15 . Diváci: 40 .
Lokomotiva Krnov:
SK UP Olomouc: Rousová 14((5/2), Boďová 2, Murgašová 6(4/4), Burzová 12(3/1, 1x3), Husičková 16 (3/2), Melková 2, Cvešperová, Lachnitová 29(5/5), Šálková 1(4/1), Fašánková

Komentář k zápasu

První půle byla hodně dramatická, nám se mimořádně dařilo pod košem, skvělý zápas odehrála po nemoci Anička Rousová, Prcek se nebál vniknout pod koš a zakončit (3krát koš s faulem!), nebo vyhodit na dobře postavené spoluhráčky. Lanča se po několika ztrátách v úvodu chytila a začala deptat soupeřky svými koši, škoda jen, že dnes nepřidala i nějakou trojku. Holky dobře bránily, opět výborná v obraně Iva Melková. Náš tlak na koš nutil soupeřky hodně a zbytečně faulovat, naproti tomu, co vyhodily z ruky, to jim spadlo a tak rozdíl v poločase nebyl nijak výrazný.

Do druhé půle jsme nafasovali "padací" koš a situace se obrátila. Několil míčů, které snad ani nemohly skončit košem nakonec zapadly, začalo se střelecky dařit Monče, která nejdříve zyšovala na 52:36 košem s faulem a vzápětí už na 61:39. Soupeřky hrající pod tlakem svých faulů se už nevzchopily a nepomohlo jim ani bouřlivé prostředí prochladlé haly. Holky si ještě vyzkoušely, jak vyfaulovat hráčku soupeře, když velice zodpovědně splnily pokyny trenérky! Pozitivní zjištění, že to jde, když se chce!

V závěru se na hřiště dostaly na obou stranách i hráčky s menším počtem odehraných minut a naše děvčata důležité vítězství bez větších problémů uhájila.