Vydřená výhra dorostenek

24.10.2010 | O.Čoček

Vydřená výhra dorostenek Diváci namlsaní výborným výkonem proti Ostravě se těšili na podobné představení i s Příborem. Na holky ale spadla podzimní nálada, nemohly se strefit a rychlé protiútoky byly k vidění jen u soupeřek. Nakonec se ale našim hráčkám podařilo těsné vítězství doslova vydřít.

5.kolo, 24.10.2010
SK UP Olomouc - BK Příbor  78:73  (12:16, 17:18, 28:16, 21:23)
Rozhodčí: Jakubík, Baďura . Fauly: 20:23 . Trestné hody: 32/18:25:14 . Diváci: 76 .
SK UP Olomouc: Tomášková A. 7(1x3), Skrovná 2, Pizurová 2, Burzová 9(10/5), Husičková 11(1x3), Knápková 13(8/5), Lachnitová 23(3x3, 7/6), Šálková, Fašánková, Nosková 11 (1x3, 7/2), Halenková
BK Příbor:

Komentář k zápasu

Podobný začátek jako v pátečním zápase, ale s tím rozdílem, že tentokrát se nám nepodařilo soupeřkám odskočit, ale naopak jsme sami začali ztrácet. Příbor hrál svoji hru, kterou sice velmi dobře známe, ale nejsme schopni na ni reagovat. Než jsme vydřeli jeden koš, soupeřky nám dali 2 z rychlých protiútoků. Vůbec se nám nedařilo doskakovat, zato jsme sbírali zbytečné fauly. Po první čtvrtině měla Lanča 3, Prcek 3 a Monča K. 2.

Ani ve druhé čtvrtině se holkám nepodařilo dostat do správné teploty a hrály v útlumu. Za stavu 21:27 nás zachraňovala Monča H. trojkou.

Do druhé půle trenéři zariskovali a i pod hrozbou vyfaulování nasadili to nejsilnější, co měli k dispozici s jediným cílem, dohnat ztrátu a pokusit se bodově utrhnout. To se bezezbytku podařilo. Soupeřky sice ještě chvíli držely krok (a Lanča si hned s prvním útokem soupeřek udělala čtvrtý faul, takže pak musela prakticky přestat bránit), ale na 6 bodů Terky Noskové, 7 bodů Monči K. a 3 trojky Lanči už zareagovat nestačily. Škoda ještě šesti!!!! neproměněných TH!

Poslední čtvrtina už byla o tom, kdo se vyvaruje zbytečných faulů. Nám se to téměř podařilo, takže z pětice ohrožených se vyfaulovala jen Monča K. Soupeřky v závěru mohutně stahovaly, dokázaly využívat naší slabé obrany, kdy jsme si už nemohli dovolit faulovat. Zle nám bylo, když 30s před koncem daly trojku na 76:73, ale Terka Nosková ukázala, že i ona umí dát TH a svými prvními proměněnými TH pojistila výhru.