Prohra žen v poháru s Krnovem

28.10.2010 | O.Čoček

Pohár nám nesvědčí. To je známá pravda. Výjímkou potvrzující pravidlo byl snad jen loňský rok, kdy jsme vypadli až s extraligovým Hradcem Králové. Letos se holky z Krnova sice dušovaly, že postoupit nechtějí, nicméně se jim to přesto podařilo.

2.kolo, 28.10.2010
Lokomotiva Krnov - SK UP Olomouc  69:66  (24:24 44:36 55:54)
Rozhodčí: Kašparová, Giecek . Fauly: 16:18 . Trestné hody: 22/14:11/9 . Diváci: 70 .
Lokomotiva Krnov:
SK UP Olomouc: Hůlková 10(2x3, 3/2), Horáková 10(2/2), Procházková 9(1x3), Svobodová N. 6, Pavlíková 4(2/2), Chodilová 2, Svobodová G. 6, Zapletalová 4(2/2), Pilátová 11(2x3, 2/1), Inochovská 4

Komentář k zápasu

Na porážce s druholigovým týmem Krnova, který odehrál zápas se třemi dorostenkami v kádru, čtvrtou 19 letou, a dvěma veteránkami (holky pardon, vím že věk dam nad 30 se neuvádí...) je potřeba hledat a najít i pozitiva.

Za 1) je potěšující, že zápas se divákům líbil. Ještě aby ne, když domácí vyhrály a jen v první půli padlo více bodů, než jindy v celém zápase. Obrana nebyla doménou ani jednoho družstva...

2) obdivuhodná je návštěva. V Krnově se na basket chodí, to je známo, ale pro fanoušky z Olomouce je téměř neskutečné, že v hledišti sedělo a taky fandilo téměř celé družstvo žaček a minižaček. Můžeme závidět. Naše žačky, když už přijdou, tak si maximálně na zadní ploše zaházet na koš.

3) teď to nejdůležitější a nejradostnější: velice potěšující je výkon "našich" dorostenek. Pro vysvětlení: za starší dorostenky SK UP nastupují i děvčata z Krnova, Petra Pizurová a Verča Halenková, které v dnešním zápase odehrály poměrně hodně minut a podaly velmi dobrý výkon. Snad si kousek formy nechaly i na příští sobotu do Kyjova.

4) ekonomický přínos: prohrou si ušetříme náklady na další kola poháru, které nejsou zanedbatelné a zároveň se můžeme nerušeně věnovat přípravě na ligu, která je pro nás stěžejní.

Přejme našim holkám, aby se jim dařilo ve víkendových ligových zápasech lépe, než v tom pohárovém.