Mladší dorky opět vítězně

2.11.2010 |

Mladší dorostenky ihned po návratu z Holandska absolvovaly ligový zápas v Ostravě.

4.kolo, 1.11.2010
SBŠ Ostrava - SK UP Olomouc  48:81  (9:20, 11:20, 10:24, 18:17)
Rozhodčí: . Fauly: 13:12 . Trestné hody: 12/5:14/8 . Diváci: 15 .
SBŠ Ostrava:
SK UP Olomouc: Knápková 16 (4/2), Vildová 16 (1x3,2/1), Husičková 10 (2/2), Burzová 9 (1x3,2/2), Skrovná 8 (2/0), Kohlová 5 (2/1), Lachnitová a Šťástková 4, Pokorná 5 (1x3), Kučerová a Šálková 2

Komentář k zápasu

V zápase si zahrály všechny přítomné hráčky. Jednoznačný průběh umožnil bezproblémové uplatnění i našich (mladších) žákyň a ty se odměnily velice kvalitním výkonem. Systém protáčení 4-5 žaček ke zkušeným 94 se zatím jeví jako životaschopný a prospěšný. Zejména v závěru zápasu se na palubovce objevovaly až 4 žákyně najednou, vždy ale pod vedením těch nejlepších 94 (Prcek, Monča, Monča,...). Linda Vildová se již mezi dorostenkami orientuje bez nejmenších problémů a bude zřejmě stále častěji posouvána do starších dorostenek. Ostatní žákyně ještě potřebují nabrat zápasové zkušenosti a odvyknout si od "fotbalových" návyků (radovat se po koši není v basketu možné, soupeř nepočká).

Poslední čtvrtinu se trenéři snažili hráčky ještě trochu vyhecovat, bohužel s naprosto opačným účinkem. Po našem standartně povadlém výkonu jsme ji o bod prohráli. Je nepochopitelné, proč nedokážeme udržet výkon po celých 40minut. Naše obrana poslední čtvrtinu přestala existovat, soupeřky byly u všech míčů dřív.

Drobným stínem na utkání bylo zranění Lanči, pro kterou zápas skončil, řečeno boxerskou terminologií, K.O. po ukázkovém "naběhnutí" na soupeřovu pěst již ve 2.minutě. Naštěsí to zřejmě vadu na kráse nezanechá, nos zůstal celý :-)