Ženy uhájily domácí výhru s Ostravou

19.11.2010 |

V těžkém zápase se ženám podařilo dosáhnout důležitého vítězství, které by jim mohlo dodat sebevědomí do dalších bojů.

12.kolo, 17.11.2010
SK UP Olomouc - SBŠ Ostrava  77:66  (19:15, 33:27, 56:48)
Rozhodčí: Kapl, Junek . Fauly: 19:23 . Trestné hody: 26/22:24/17 . Diváci: 20 .
SK UP Olomouc: Hůlková 12, Kubalová 3, Svobodová N., Plášková, Chodilová 14, Svobodová G. 2, Zapletalová 3, Zavázalová 17, Pilátová 17, Inochovská 5, Pochobradská 4
SBŠ Ostrava:

Komentář k zápasu

Těžký zápas, ve kterém nám soupeřky nic nedarovaly zadarmo. Hned v úvodu se dostaly do vedení 7:0, které se nám ale naštěstí podařilo rychle zlikvidovat a po první čtvrtině jsme již těsným rozdílem vedli.

V dalším průběhu zápasu výkony obou týmů kolísaly a spolu s tím se zvětšoval, či zmenšoval i náš náskok. Asi nejhůř nám bylo dvě minuty před koncem, kdy jsme z jasného vedení o 12 bodů vlastními chybami vyrobili drama 62:60. Naštěstí se nám podařilo opět ztracený náskok získat zpět a uhájit třetí výhru v sezoně.

Se závěrečnou sirénou se ještě zranila naše Zuzka Pilátová, ale zranění snad nebude vážné. Mimo dobré kolektivní hry je potřeba připomenout zejména výkon Míšy Chodilové, která zaznamenala double - 14 bodů + 14 doskoků (mimo to i dva bloky).