Odkazy

Olomoucky kraj

Mladší dorky vezou body z Příbora

29.11.2010 | O.Čoček

V přímém souboji o čelo tabulky jsme dokázali přehrát těžkého soupeře z Příbora, který nás v minulosti vždy trápil.

8.kolo, 27.11.2010
BK Příbor - SK UP Olomouc  56:84  (11:22, 29:40, 37:70)
Rozhodčí: Dvorský, Sanetříková . Fauly: 13:13 . Trestné hody: 12/6:12/9 . Diváci: 25 .
BK Příbor: Sorková Zuzana 22, Veselá Hana 8, Zlevorová Anna 8, Machetanzová Lucie 6, Ryndová Vendula 6, Večeřová Petra 4, Pekarčíková Markéta 2, Monsportová Eliška 0, Šťastná Veronika 0
SK UP Olomouc: Lachnitová Gabriela 23, Husičková Monika 12, Tomášková Anna 12, Knápková Monika 10, Matušková Michaela 10, Vildová Linda 7, Burzová Gabriela 4, Matyášová Lucie 4, Kučerová Hana 2, Šálková Lucie 0, Šťásková Lucie 0

Komentář k zápasu

Obávaný soupeř kladl v úvodu zápasu podle očekávání houževnatý odpor a vypadalo to, že i tentokrát se budeme tahat o skóre až do konce. Po dvou trojkách Lanči se nám ale podařilo výborně ubránit a postupně trpělivě navyšovat stav bodového konta. V prvním poločase výborně zahrály všechny mladé hráčky. Linda si dnes plnila především obranné úkoly a nezištně pomáhala svým kolegyním, především Míše. Opět bezvadně fungovala "Lipenská" spolupráce, holky dokáží produkovat krásný basketbal, jejich souhru by mohly např. naše ženy závidět. Jeden z nejhezčích momentů - Lucka v obraně doskočí míč, předá ho do rychlého protiútoku Míše, Linda zcela nesobecky naváže dvě obránkyně a Míša si osamocená dojde pro body. Už chybí jen ta smeč ...

Druhý poločas byl poznamenaný častým střídáním, starším hráčkám se moc nechtělo soustředit a tak hlavní tíha zápasu ležela na r. 96-98. Několika obrannými zákroky se blýskla Hanka, bezkonkurenční pod oběma koši byla Lucka.

Uznání dnes patří i oběma rozhodčím, kteří podali naprosto výborný výkon, pískali korektně na obě strany, ale do hry nezasahovali, nechali jí spád.