1 výhra a 3 prohry na závěr pro starší minižačky

pondělí 3.1.2011 | Kohoutová Z.

Poslední zápasy základní části soutěže čekaly před Vánocemi na družstvo starších minižaček. Tentokrát hodnotily samy holky.

Hranické Panterky – SK UP Olomouc 42:29 (19:5, 10:5, 10:5, 3:14)

Jiřka 8 (TH 4/2), Klárka a Kačka 4, Domča a Alča 3 (4/1), Dia 3 (2/1), Terka a Ivča 2, Peťa a Dorča (2/0), Míša, Maruška

Hranické Panterky – SK UP Olomouc 34:41 (12:11, 6:9, 4:12, 12:9)

Dia 10 (2/0), Jiřka 7 (2/1), Alča 6 (2/0), Domča 5 (2/1), Kačka a Dorča 4, Klárka a Ivča 2, Peťa 1 (4/1), Maruška, Terka, Míša

Míša Macharáčková

Aneb jak správně napsala Maruška:  „V prvním utkání jsme všechny měly menší zatmění.“  Příště budeme muset absolvovat ještě jeden předzápas, abychom se probudily.

V druhém utkání jsme již svou převahu ukázaly, přesto máme stále na čem pracovat.

SK UP Olomouc – TJ Lokomotiva Krnov 28:44 (1:5, 7:21, 14:13, 6:5)

Terka 6 (4/2), Kačka 5 (4/1), Dorča 4 (4/2), Maruška 3 (6/1), Ivča 3 (2/1), Dia 3 (4/1), Áďa 2 (1/0), Klárka 2, Peťa, Domča

SK UP Olomouc – TJ Lokomotiva Krnov 26:45 (8:5, 2:8, 11:16, 5:18)

Dia 9 (6/1), Domča 6 (6/0), Kačka 4, Maruška a Dorča 2 (2/0), Ivča, Terka a Áďa 1, Klárka, Peťa

V sobotu 18.12. nás čekala 2 utkání s Krnovem. Minulé dvě těsné prohry nám ukázaly, že se s nimi dá hrát. Jenže se nás tam ukázalo jen 10.

Nicméně jsme do zápasu nastoupily s velkým odhodláním. Hlavně napodobování házené a strach z přímých nájezdů zajistili prohru 1. čtvrtiny. Do 2. čtvrtky soupeř nasadil hráčku s číslem 4, která hraje i žákovskou ligu a je schopná dát koš z různých pozic.

I přes veškerou snahu a obrovské nasazení našeho „velkého“ družstva skončilo utkání prohrou o 16 bodů.

Byly jsme si jisté, že dokážeme utáhnout alespoň jedno vítězství. To se projevilo v první části druhého zápasu. Začaly jsme najíždět a pořádně jsme zamakaly v obraně, takže konečný výsledek 1. čtvrtiny byl 8:3 pro SK UP. Po vzoru 1. pětky  se i 2. rozhoupala  a docela přišlápla v obraně. V konečném výsledku jsme v poločase prohrávaly jen 10:11.

Po poločase to šlo ovšem z kopce, znova jsme začaly hrát házenou, udriblovávaly jsme se a hlavně se projevila únava  - nakonec to dopadlo 12:25. Přesto byla 2. Pětka rozhodnutá zápas vyhrát, ovšem sil bylo málo a soupeřů hodně. Takže nakonec utkání skončilo prohrou 26:45. Určitě si ale zaslouží pochvalu nezlomná vůle a snaha všech hráček.