Mladší dorky stále s čistým štítem

22.1.2011 |

Mladší dorostenky si poradily i se soupeřkami ze Žďáru, které ale přijely v oslabené setavě.

13.kolo, 22.1.2011
SK UP Olomouc - Žďár nad Sázavou  63:48  (17:14, 12:12, 18:11, 16:11)
Rozhodčí: Herjecká, Hrabal . Fauly: 12:17 . Trestné hody: 15/7 . Diváci: 52 .
SK UP Olomouc: Šťásková, Štursová 2, Matyášová 15(4/3), Skrovná, Tomášková K. 3(1x3, 2/0), Pokorná, Burzová 17(1x3, 7/4), Husičková 6, Kučerová (2/0), Šálková4, Vildová 16(2x3), Hronová
Žďár nad Sázavou:

Komentář k zápasu

Soupeř přijel pouze s šesticí hráček a v tomto počtu se v této kategorii zřejmě vyhrávat nedá, alespoň ne s předními celky tabulky. Naše děvčata si hned na začátku vypracovala slušný náskok 9:1, což je opět a tradičně ukolébalo k polospánku. Přestali jsme běhat, začali se bavit na lavičce, ztratili koncentraci a soupeř nemilosrdně trestal. Z jasného zápasu se stalo drama, Žďár se dokonce dostal do vedení 14:13. Ve druhé čtvrtině se nám opět podařilo získat náskok 7 bodů a opět útlum ... 29:26.

Zlom nastal na začátku druhého poločasu, kdy se vyfaulovala hráčka soupeře a Žďár tak ztratil i tu jedinou možnost střídání. Nicméně, mezi 3 a 6 minutou 3/4 jsme nedokázali vstřelit koš a udržovali soupeřky v naději. Pak už se na to asi malá Gába nemohla dívat a pěti koši v řadě vypracovala rozhodující náskok. V té době jsme se snažili o nátlakovou hru s vysunutou obranou, což umíme, když chceme.

Poslední čtvrtina už byla z naší strany v pohodě, Linda si zatřílela za 3, na hřiště se dostaly i všechny hráčky z lavičky.