Odkazy

Olomoucky kraj

Ženy porazily DSK Karlín

6.2.2011 | O.Čoček

Výborný výkon podaly hráčky našeho A družstva žen a po důležité výhře udržely naději v boji o play-off. Příští kola sehrají rozhodující zápasy s přímým soupeřem ze spodní části tabulky Frisco Brno a dalším klubem z jihomoravské metropole Valosun Brno.

18.kolo, 6.2.2011
SK UP Olomouc - DSK Karlín  93:68  (27:11, 19:16, 18:18, 29:23)
Rozhodčí: Kapl, Hecl . Fauly: 28:24 . Trestné hody: 30/25:38/28 . Diváci: 68 .
SK UP Olomouc: Hůlková 7(3/2, 1x3), Horáková 20(7/7, 3x3), Kubalová, Procházková 16(4/4, 2x3), Svobodová N. 2, Pavlíková 5(2/2, 1x3), Svobodová G. 8(3/2), Stupňánková 7(6/5), Zapletalová 4, Pilátová 14(3/2), Inochovská 10(2/, 3x3)
DSK Karlín:

Komentář k zápasu

Jak včera výborně skončily, tak dnes začaly. Navíc se dokázaly poučit ze včerejších chyb a hlavně se jich snažily vyvarovat. Bojovnost, plnění pokynů lavičky, pohyb = vedení po 1/4 27:11.

Ve druhé čtvrtině se nedalo udržet tempo z úvodu, ale vše jsme si vynahradili třemi 3b. hody a jedním košem s faulem, soupeřky nás ale nutily k chybám v obraně a zbytečným faulům. Jejich střelba TH naštětí nebyla tak dobrá, jako včera hráček Benešova, takže jsme si náskok bez problémů uhlídali.

Zato nástup do druhého poločasu jsme si uhlídat nedokázali, soupeřky si vymodlily hned několik faulů, naproti tomu my jsme měli 3minutový střelecký výpadek. Ten jsme však napravili hned 3 trojkami v řadě a definitivně tak soupeře zlomili. Pozor si musíme dávat na zbytečné fauly, soupeřky střílely v této čtvrtině 12TH.

Poslední čtvrtina se dohrávala neskutečně dlouho (Karlín 16TH, my 12), což nám tentokrát vůbec nevadilo. Diváci s radostí oslavili vítězství a holky si snad vzpomenou na loňské a předloňské vítězné tažení a ve zbývajících zápasech zabojují o play-off! Pokud podají tak zodpovědný výkon jako dnes, nemusí být postup do osmičky zas až tak nereálný. Bohužel, musíme už spoléhat i na pomoc soupeřů a souhru šťastných náhod v jejich vzájemných zápasech.