Vítězná prohra starších dorostenek

15.3.2011 |

Starší dorostenky sice prohrály svůj zápas se Žďárem, ale uhájily aktivní skóre ze vzájemných zápasů a zabezpečily si tak druhé místo v tabulce, právě před Žďárem a Sadskou.

21.kolo, 12.3.2011
SK UP Olomouc - Žďár nad Sázavou  71:73  (21:17 28:29 54:48)
Rozhodčí: Hrabal, Jakubík . Fauly: 19:26 . Trestné hody: 29/10:20/13 . Diváci: 65 .
SK UP Olomouc: Lachnitová Gabriela 21, Vildová Linda 17, Burzová Gabriela 12, Husičková Monika 12, Tomášková Anna 5, Fašánková Ivana 2, Zemková Petra 2
Žďár nad Sázavou:

Komentář k zápasu

Poněkud divoký zápas, skore se přelévalo ze strany na stranu, nicméně naše družstvo strávilo ve vedení více času, než soupeřky z Vysočiny. Místy 10bodové vedení nás ale v žádném případě neopravňovalo k přehnanému optimismu.

Druhá čtvrtina byla přímo hororová. Děvčata špatně bránila a ještě hůř střílela, občas dokonce nestřílela vůbec. Stav druhé čtvrtiny 7:12 mluví za vše.

Třetí čtvrtina byla podstatně lepší, i bodů jsme dali skoro 4krát víc, ale stále to bylo málo. V závěrečné části se spojila nervozita, špatná obrana, chyby na všech stranách (naše, soupeřek i rozhodčích) a z toho všeho vyšly lépe soupeřky, když v závěrečných taktických manévrech uhájily těsnou výhru o 1 koš.

Ani pro nás však tato prohra neznamenala příliš smutku, věděli jsme, že pokud neprohrajeme v neděli s Velkým Meziříčím, stačilo nám dnes k druhému místu neprohrát o více, jak 6bodů. A to se nám podařilo!