Odkazy

Olomoucky kraj

Mladší žačky vybojovaly ligu

čtvrtek 2.6.2011 | Z. Kohoutová

Los kvalifikace o Žákovskou ligu mladších žaček (ročník 1998 a mladší) nás poslal na palubovku nám z turnajů známého soupeře BK DE Prosek.  S družstvem Jičína jsme se potkaly na loňském turnaji v Praze, oproti tomu další soupeř Pardubice pro nás byly velkou neznámou.

BK Pliska Studánka Pardubice B - SK UP Olomouc 51:46 (16:5, 11:14, 8:18, 16:9)

Dia 14 (TH 2/0), Jiřka 9 (2/1), Ála 8 (8/2), Domča 6 (6/2), Peťa 3 (2/1), Kačka, Maruška a Klárka po 2, Terka, Áďa

SK UP Olomouc – BK DE Prosek 47:68 (14:10, 11:15, 6:30, 16:13)

Jiřka 9 (TH 1/1), Terka 8 (4/2), Kačka 6, Maruška 6 (2/0), Domča 4 (4/2), Dia 4 (6/2), Peťa 4, Ála 2 (2/2), Áďa 2 (2/2), Klárka 2

SK UP Olomouc – BSK TJ Jičín 53:40 (16:7, 14:8, 7:8, 16:17)

Jiřka 15 (TH 14/5!!), Dia 10 (5/2), Kačka 8 (2/0), Domča 7 (4/3), Terka 4, Áďa 4 (4/2), Peťa 3 (2/1), Ála 2, Maruška, Klárka

Začátek prvního utkání nás nezastihl v optimální formě – myšlenky zůstaly někde na půli cesty mezi vlakem a tělocvičnou. Postupně jsme se však rozehrály a v průběhu utkání se nám podařilo dostat do vedení. Dohánění rozdílu nás stálo hodně sil, které nám chyběly v závěru utkání.  Poslední 4 minuty jsme prohrály 4:11.

Naopak první polovina dalšího utkání s papírově silnějším soupeřem (Prosek) se nám vydařila na jedničku. Obě pětice zaslouží pochvalu za předvedenou hru.  Po změně stran jsme se však zalekly možného úspěchu – první bod dávala Domča ze šestky až v 7. minutě, kdy už nám soupeř odskočil na rozdíl 20-ti bodů.

Vzhledem k prohře Pardubic o jediný bod v utkání s Jičínem jsme v nedělním utkání potřebovaly vítězství minimálně o 3 body. Po vyrovnaném začátku se nám ve druhé polovině 1. čtvrtiny povedlo soupeři odskočit na devítibodový náskok, který jsme již v průběhu utkání nepustily, naopak se nám zadařilo jej ještě navýšit (a to i přes enormní snahu některých na palubovce přítomných).

Za vítězem skupiny BK DE Prosek se tak vytvořila minitabulka 3 družstev se stejným počtem bodů. Vzájemná utkání rozhodla o našem konečném umístění na 2. místě a postupu.

Největším problémem se ukázaly nevynucené chyby – zbytečné zastavování driblinku a následné nesmyslné přihrávky. Často jsme přicházely o míč po krocích. Zaměřit se musíme také na střelbu trestných hodů.

Naopak začíná být vidět pokrok v útoku – začínáme o sobě vědět a snažíme se přihrát spoluhráčce do lepší pozice. Také v obraně se postupně učíme odstupovat a vypomáhat na volnou hráčku.

Všechny holky zaslouží pochvalu za snahu a bojovnost. Družstvo ukázalo svou sílu a postup si vybojovalo jako celek. Příští rok nás tak snad čeká pořádná soutěž bez zbytečných prodlev a odkladů utkání.

Poděkování zaslouží také rodiče, kteří se s námi do Prahy vydali. Děkujeme za podporu.