Kadetky zahájily sezónu

pondělí 17.10.2011 | I. Fašánek

Kadetky SK UP zahájily sezónu na hřištích soupeřů.

BK Pelhřimov - SK UP Olomouc 66:59

(20:13 38:30 50:46) body: Mináriková Michaela 18, Matyášová Lucie 15, Štursová Kristýna 10, Hronová Anna 5, Svobodová Lucie 5, Crháková Karolína 2, Pokorná Natálie 2, Válková Martina 2, Dvorská Kristýna 0, Koralová Adéla 0, Škarabellová Monika 0;

TH: 34/21:28/15 chyby: 23:30;

BK Žďár nad Sázavou - SK UP Olomouc 85:29

(30:5, 53:10, 69:22);body: Matyášová Lucie 6, Štursová Kristýna 6, Hronová Anna 5, Pokorná Natálie 4, Crháková Karolína 2, Mináriková Michaela 2, Svobodová Lucie 2, Zbořilová Martina 2, Dvorská Kristýna 0, Koralová Adéla 0, Škarabellová Monika 0, Válková Martina 0;

TH: 10/5:19/6 chyby: 16:12; 1/2.5);

Komentář k zápasům

Sobotním zápase se Míša rozhodla ukázat, že basket umí a bude platnou hráčkou družstva. Aktivní hrou do koše nutila soupeře zastavovat její průniky jen za cenu faulu. Škoda jen že její střelecká úspěšnost z čáry trestného hodu byla mizivá. I tak jsme držely v 7 min první části hry vyrovnaný stav. Po prostřídání se ukázala menší zkušenost a vybranost hráček s lavičky a soupeř odskočil na +7 b. Nasazením v obraně jsme manko v druhé čtvrtině na konci 8 min stáhly na 1 b, ale nepozorností a zbytečnými fauly jsme dovolili soupeři uzavřít poločasové skóre na 38:30. Nástup do druhé půle vyšel Maty která nás 8 body v radě přiblížila na 41:40 a zas jen nepozornosti jsme přišly o možnost získání vedení v zápase. To se nám podařilo v závěrečné čtvrtině, kdy jsme se v 37 min. ujaly vedení 58:54. Ale ani to na vítězství nestačilo. V koncovce jsme nedokázaly najít odpověď na dobře hrající soupeřky a po boji prohrály. Holkám se nedá upřít snaha, ale chybí basketbalové dovednosti a důraz, jak v obraně tak útoku.

Nedělní zápas byl opakem soboty. Ranní vstávání nám nesvědčí a první půle byla na ručník. Nenašla se hráčka, která by dokázala výkonem družstvo vyburcovat. Soupeřky aktivní obranou obíraly naše hráčky o míče. Někdy neměly mnoho práce nebo jsme jim je samé špatným krytím ponoukaly. V druhé polovině soupeř polevil a tím nás ušetřil potupné stovky.