Mladší dorostenky se vítězství na domácí palubovce nedočkaly

pondělí 24.10.2011 | I. Fašánek

Kadetky doma neúspěšné

Domácími zápasy pokračovala liga kadetek. Proti družstvům z blízkého okolí - Prostějova a Olomouce. V zápasech jsme narazily i jak na odchovankyně SK UP, tak na hráčky které předčasem za SK UP hrály a všechny se předvedly pěknými výkony. Je jen na škodu pro klub, že odešly hrát ke konkurenci.

SK UP Olomouc - TJ OP Prostějov 62:71

(22:11, 38:32, 55:53)

body: Vildová Linda 25 (4 x 3, š 7/5), Matyášová Lucie 11 ( š 2/1), Svobodová Lucie 6 (1x3, š2/1), Pokorná Natálie 6 (š1/0), Crhová Tereza 5 (š2/1), Štursová Kristýna 6 ( š6/3), Zbořilová Martina 2, Mináriková Michaela 2(š4/2), Hronová Anna 2(š4/0), Válková Martina 0,

TH: 28/13:42/19, os.chyby: 28:21, trojky 5 - 0

SK UP Olomouc - OSK Olomouc 48:82

(15:22, 31:14, 42:62);

body: Matyášová Lucie 6, Štursová Kristýna 6, Hronová Anna 5, Pokorná Natálie 4, Crháková Karolína 2, Mináriková Michaela 2, Svobodová Lucie 2, Zbořilová Martina 2, Dvorská Kristýna 0, Koralová Adéla 0, Škarabellová Monika 0, Válková Martina 0;

TH: 17/12:20/13, os. chyby: 16:18; trojky 0 - 3

Sobotní zápas jsme dobře rozjely. Užitečnou posilou se ukázala Linda. Po první čtvrtině jsme měly k dobru 11 b. Dokázaly jsme skórovat z rychlých protiútoků, byly jsme nebezpečné na doskoku a strefovaly jsme se i mimo vymezené území. Škoda jen, že jsme nedokázaly hrát v obraně na nohou a často jsme si vypomáhaly fauly. Soupeř z 11 bodů v první části hry 7 dosáhl z čáry trestného hodu. V dalším průběhu nám snad docházely síly, soupeř přebíral iniciativu a ukrajoval z našeho náskoku. Soupeř se kromě úvodního vedení 1:4, znovu dostal do vedení až ve 4 min. poslední čtvrtiny, kdy po sérii 6 trestných hodů otočil z 58:57 na 58:60. V 7. min. ještě Linda snižovala na 59:60, ale koncovka patřila hostům. Kromě první  čtvrtiny, jsme v dalších částech hry projely koncovku (poslední dvě min) hracího období. - 2 Q.-3:11, 3 Q - 3:10, 4 Q - 3:11. Jde u druhý zápas, který jsem ztratily v koncovce. V Pelhřimově jsme alespoň bojovaly, proti Prostějovu srdíčko chybělo. Hlavně v obraně, kde to bez soustředění a maximálního nasazení nepůjde. Ukázalo se, že když nedám ze sebe na tréninku 100% v zápase se to samo neobjeví.

V neděli jsme držely prvních 5 min. Potom soupeř odskočil na rozdíl 10 b a zdálo se, že je po zápase. Malinko jsme se vzchopily na začátku druhé části hry, kdy jsme dotáhly na 23:26, ale několik nevynucených ztrát, nekoncentrace v obraně a naše pomalost, nebo nechuť zabojovat pomohly dostat se soupeři znovu do sedla. V poslední části hry jsme to odchodily - výsledek 6:20 hovoří za vše, a nechaly se porazit rozdílem dvou tříd. V utkání jsme hořely hlavně v návratu do obrany(snad třetinu bodů jsme obdržely z RP) a v rychlosti.

Shrnuto a potrženo

• - míče nikoho povětšinou vybojuje soupeř - chybí nasazení a rvavost
  • - nepracujeme vobraně na doskoku, necháme se soupeřem zatlačit pod koš a tam získáme jen míče co propadnou síťkou
  • - nesoustředíme se na hru, nevíme kde je míč , soupeř, co dělá spoluhráčka, nedej bože když soupeř vystřídá chystáme se bránit hráčku sedící na lavičce (co Válec?)
  • - některé hráčky přehrávají zápas již všatně, jdeme na plac že to nepůjde, že to nezvládnou, potom automaticky chybí nasazení a s tím i snaha se o něco poprat
  • - technické zvládnuti míče - kopeme si při driblingu do míče, přihráváme pánu bohu do oken, při střelbě netrefíme zařízení

Nasazení, odhodlání bojovat je o hlavě - vy musíte chtít, hlavně chtít a makat na tréninku.

Soustředění - taky hlava - už nejste prvňáčci který udrží pozornost 5 min., trénink trvá 1,5 hod., zápas i přestávkou přibližně taky. Zkuste se na tréninku soustředit jen na to co máte dělat, bez zbytečného kecání, probírání kdo co s kým a jak, bez toho abych vás musel upozorňovat že trénujeme.

Technika - provádět veškeré cvičení s plným nasazením, když jste upozorněné na chybu snažit se ji opravit a kontrolovat zda činnost provádím správně (sebekontrola)

Za 14 dní nás čekají další soupeři, tak zkusme zamakat a poprat se o vítězství.