S Hradeckým B-čkem nerozhodně v DL U17

pondělí 19.12.2011 | I. Fašánek

Zápasy dvojiček pokračovala DL  kadetek. Z Hradce jsme ojížděly se sklopenou hlavou po porážce o bod. Doma jsme dokázaly vyhrát výrazným rozdílem.

Sokol Hradec Králové "B" - SK UP Olomouc 55:54

(17:7 25:21 37:38);

body: Matyášová Lucie 14 (š 2/2, 2x3) , Zbořilová Martina 11( š12/5), Mináriková Michaela 10 ( š2/1, 1x3), Svobodová Lucie 10(š 4/4!), Pokorná Natálie 4, Štursová Kristýna 3 ( š2/1), Hronová Anna 2, Válková Martina 0;

TH: 22/13- 22/13, os. chyby: 17 - 17;trojky 0-3

SK UP Olomouc - Sokol Hradec Králové "B" 76:57

(23:12 35:23 56:40)

body: Vildová Linda 15 ( š12/7), Matyášová Lucie 14(š8/2), Mináriková Michaela 11(š2/0, 1x3), Svobodová Lucie 11(š4/1), Zbořilová Martina 8(š7/6), Pokorná Natálie 7(1x3), Kučerová Hana 6(š3/1, 1x3), Štursová Kristýna 4, Hronová Anna 0, Válková Martina 0

TH: 36/21 - :31/17, os. chyby: 22:21; trojky 3 - 2

Páteční trénink s pěti hráčkami mně před zápasy vůbec nepotěšil. Ani příslib, že bude hrát Anička a dorazí Martina "Bořek" Zbořilová mně optimismem nenaplňoval. Zápas jsme začaly vlažně. V útoku jsme si nepůjčily míč, v obraně kašlaly na zásady. Stav v 6. min 10:0 hovoří jasně. První koš ze hry vstřelila až v samém závěru prvního hracího období Natálka a korigovaly na 17:7. Trápení pokračovalo i na začátku druhé čtvrtiny. Naštěstí soupeř nedal pár vyložených šancí a nás jako by nakopla dalekonosná 3-ka , cca 2 m od oblouku, Míši. Do 2 min před koncem poločasu jsme vyrovnaly na 21:21. Škoda jen že jsme se v závěru čtvrtiny dopustily několika nevynucených ztrát a soupeř šel do vedení 25::21. Druhou polovinu se začala bodově prosazovat Lucka Maty. 7 body v řadě nás posunula do vedení 27:30. Následně jsme dovolily soupeři utéct na 35:32 a v závěru otáčíme na 37:38. V poslední čtvrtině soupeř po naších nepřesnostech vede 47:42. Nestíháme na nohách a problém nám dělá spolupráce vysokých. V páté min poslední čtvrtiny prohráváme 47:42. Úspěšné trestné hody Martiny, Lucky a zakončený rychlý protiútok Natálky  otáčejí stav na 49:51. Soupeř poté 2 x skóroval zpod koše ale Luci Maty nás svoji druhou trojkou posouvá do vedení 53:54. V závěru se zbrkle zbavujeme míče a dovolujeme soupeři otočit na 55:54. Poslední akci, 3 s před koncem, nedokážeme, pro neschopnost si přihrát bez toho aby nám soupeř míč tečoval, zahrát.

V neděli, doplnění o Lindu a Hanku, začínáme o poznání lépe.V 5 min vedeme 10:5 a ani po prostřídání neztrácíme na nasazení a první část hry vyhráváme 23:12. V druhé části hry nás může mrzet hlavně neúspěšná střelba TH, kdy jsme jich zahodily 6 v řadě. Po celý druhý poločas jsme si dokázaly držet 10-ti a více bodový odstup od soupeře  a tím se vyhnout nervóznímu závěru. 3min před koncem vedeme již 74:51 a i přes chyby v rozehrávce vítězíme.

Po polovině, 12 utkáních, jsme na 9. místě tabulky s bilanci 4 výhry 8 porážek. Mrzet nás musí hlavně porážky s F.- Místkem a Kroměříží. Tím že "spolu" trénujeme max. 1 x za 14 dní vázne spolupráce jak v útoku tak v obraně. Stále se nevidíme, potřebujeme o 1,2 údery míče o zem navíc než přihrajeme, snažíme se prosadit hlavně individuálně a odmítáme podat míč lépe postavené hráčce. Nedokážeme zahrát domluvené akce. Na jedné straně je to nesoustředěnost, zbrklost a toho pramenící předčasný pohyb, na druhé chybějící  kvalita individuálních činností (uvolnění, přihrávka, dribling) a dopravení míče na tu kterou hráčku. Chybí spolupráce vysoký - křídlo. V obraně jde hlavně o správně odstavení soupeře po střelbě a komunikace při clonách. Hold máme stále na čem pracovat. Pojďme udělat všechno proto aby jsme se vyhnuly bojům o záchranu ve skupině na 8. až 11. místě. Po novém roce nás čekají doma soupeři se kterýma se taháme o 6 až 7 místo. SBS-ka, Kroměříž-Zlín, Pelhřimov, F. - Místek či Kyjov jsou výkonnostně srovnatelné s námi, hratelný je Havířov a Krnov. Žďár, OSK a Prostějov jsou výkonnostně trochu výš, ale dá se uspět i proti nim.