Smolná prohra žen s favoritem z Kralup

14.1.2012 |

Naše ženy sehrály překvapivě vyrovnanou partii s vedoucím týmem ligy, nechybělo mnoho k senzačnímu vítězství. Bohužel, porazily nás podkošové hráčky soupeřek Nováková s Ernatovou, které nám neomylně sázely jeden koš za druhým, celkem 55b...

15.kolo, 14.1.2012
SK UP Olomouc - BK Kralupy - Junior  67:74  (24:20, 41:41, 54:56)
Rozhodčí: Jedlička, Škaroupka . Fauly: 16:22 . Trestné hody: 16/10:30/21 . Diváci: 60 .
SK UP Olomouc: Horáková V. 9, Horáková M. 9, Kohlová 7, Holubová, Valentová, Burzová 16, Chodilová 1, Plášková 4, Pilátová 13, Inochovská 6, Lachnitová 2
BK Kralupy - Junior:

Komentář k zápasu

Do zápasu jsme nevstupovali s velkými nadějemi, chyběly nám holky z Hradce a se soupeřkami z Kralup máme dlouhodobě zápornou bilanci. První čtvrtina ovšem přinesla pravý opak, naše hráčky se velmi dobře pohybovaly, ihned jsme šli do vedení a soupeřky se držely jen s vypětím všech svých "dlouhých" sil.

Druhá čtvrtina přinesla vyrovnání nejen hry, ale i skóre. Kralupy se prosazovaly především v prostoru pod koši, jejich pivotky byly téměř neomylné. Problémy nám dělala i pevná a dobře secvičená obrana.

Třetí čtvrtina, jako už klasicky, znamenala velkou ránu našim nadějím na vítězství. Našich pouhých 13 bodů znamenalo těsné vedení Kralup, které se ihned po přestávce navýšilo na 8 bodů. Zřejmě rozhodující okamžiky přišly v polovině poslední čtvrtiny. Nejprve jsme nevyužili situace, kdy 2 soupeřky ležely na zemi a reklamovaly zranění. Bohužel, ani nadvakrát jsme zcela sami pod košem nedokázali skórovat... Druhá šance se nám naskytla po nesportovní chybě soupeřek, kdy byla faulována Gabča Burzová v RP. Z možnosti vstřelit 4b jsme dali jediný a následovala série našich 8!!! neproměněných střel, čehož zkušené soupeřky dokázaly využít, přehouply se do vedení, které v závěru ještě navýšily.

Statistiky hovoří jasně, dvě podkošové hráčky soupeřek nám nastřílely 55b, nutno ale podotknout, že vesměs po nacvičených přesných přihrávkách nahoru - škoda, že se nepřišly podívat naše dorostenky a žačky, aby viděly, jak se má hrát pod košem - po přihrávce okamžitě střelba, žádný míč kamsi na břicho, ale pěkně do koše...