Kadetky v kvalifikaci uhájily dorostenecou lgu

pondělí 28.5.2012 | IFA

Kadetky v kvalifikaci uhájily dorostenecou lgu Na domácím hřišti se pokoušely o reparát po neúspěšné sezóně mladší dorostenky. S družstvy NH Ostrava, BSK TJ Jičín a BC Vysočina bojovaly o postup do dorostenecké ligy U - 17.

Domácí družstvo se opíralo o trio 96-tek - Lucku (před 14 dny to vypadalo, že kvalifikaci nebude hrát) Lindu (s Friskem Brno mistryně ČR v mladších dorostenkách - dodatečně gratuluji) a Maty (i když má se staršími již po sezóně ochotně se zapojila a pomohla). Podpořily je 97-čky - Kája (z důvodu zahraniční cesty stihla jen sobotní zápasy), Anče (v sezóně sužovaná zraněními, teď bude mít čas se dát do kopy), Štursi (po Kroměříží to vypadalo špatně, ale již hraje a zasloužená přestávka ji také pomůže). Válec, Klíště a Kikina zatím dostávaly méně příležitosti. K družstvu se také připojily mladší hráčky ročníku 1998 a 99 a na udržení DL mají také podíl - Peťa a Dia, mile překvapily na postech vysokých a Hudy s Kačkou v zápasech přesvědčily že jim nasazení a snaha nechybí.

Ze soupeřů byl nejvíce posílen Jičín, za který nastupovala v základu pětice hráček z Trutnova a hráčka číslo 5 - Gaislerová bodově trápila všechny družstva. Družstvo NH Ostrava se posílilo o hráčky z Příbora, které v sezóně hrály DL za F. - Místek a SBŠ Ostrava. Družstvo z Vysočiny o hráčky z H. Brodu.

SK UP Olomouc - BC Vysočina 78 :66

(16:11 37:28, 61:42)

body: Vildová Linda 19 (4 x 3, š 4/3), Matyášová Lucie 17 ( š 6/5), Štursová Kristýna 13 ( š 6/3), Hronová Anna 11(š4/1), Svobodová Lucie 6, Ritterová Diana 5 ( š 8/5), Crháková Karolína 3 ( š 4/3), Dvorská Kristýna 2 (š 2/2), Poštolková Petra 2 (š1/0)

TH: 37/22:20/12, os.chyby: 20:27, trojky 4 - 0

V prvním zápase jsme  dokázali do zápasu zapojit všech 12 hráček. Základní pětka Linda, Maty, Lucka, Anče a Štursi dokázaly po celý průběh zápasu kontrolovat vítězství a hráčky s lavečky nedostatek zkušeností nahrazovaly bojovností. Příjemně překvapily mladší hráčky, které se dokázaly i bodově prosadit. Škoda jen prohrané poslední čtvrtiny, kdy bylo vidět, že máme ještě hodně co zlepšovat, a pokud není na hřišti Linda nebo Lucka tak vázne rozehra a dostáváme se hůře k zakončení.

BSK TJ Jičín - BK NH Ostrava 82:50

(21:16,48:32, 70:34)

Děvčata s Jičína rozhodla o svém vítězství v 3 části hry , kdy dovolila soupeřkám jen 2 body. Bodově táhla vítězné družstvo Gaislerová s 30 b.

BC Vysočina - BK NH Ostrava 57:38

(10:10, 26:23, 31:34)

Vyrovnané střetnutí, kdy se přelévalo vedení ze strany na stranu, zvrátily ve svůj prospěch hráčky z Vysočiny v polovině poslední čtvrtiny. Od stavu 41:38 nedovolily soupeři ani jednou skórovat.

BSK TJ Jičín  - SK UP Olomouc 68:77

(22:11, 40:33, 53:56)

body: Matyášová Lucie 22 (1 x3, š 6/3), Vildová Linda 21 (4 x 3, š 2/1), Štursová Kristýna 11 ( š 3/3), Hronová Anna 11(š 2/1), Svobodová Lucie 10, Ritterová Diana 2

TH:19/13: 11/6, os.chyby: 13:20, trojky 3 - 5

Zápas o první místo v tabulce jsme odehráli v sedmi lidech. Kromě základní sestavy Maty, Linda, Lucka, Anče a Štursi se do zápasu zapojily ještě Kája a Dia. Osmou hráčkou, která se zapojila do hry a šestou na palubovce byla lavečka. Hráčky z lavečky neúnavným povzbuzováním, ke kterému se přidala i skupina domácích fanoušků, dodávala energii hráčkám na hřišti. Začali jsme laxně, soupeř se prosazoval z pod koše a naše pokusy mimo vymezené území nenacházely cíl. V páté minutě již soupeř vedl 20:5 a až oddechový čas nám pomohl trochu ukáznit hru. Problém nám dělala souhra Trutnovských děvčat Gaislerová - Štelzerová, které naše konto za první polovinu zatížily celkem 28 body ze 40. Hlavním nedostatkem byla nechuť bránit a pohyb na nohách nahrazovat používáním paží, což rozhodčí odměňovali osobními chybami. V druhé části hry soupeř držel stále více než 10-ti bodový náskok. V koncovce jsme se konečně trefili i z prostoru za 3 bodovou čárou a snížili vedení soupeře na přijatelnějších 7b. V této části hry z 22 bodů Linda s Maty zaznamenaly dohromady 18 b a jen škoda nízké úspěšnosti trestných hodů - 6/2, mohlo se jít do šaten veseleji. Zlepšenou obranou v druhé polovině , kdy jsme dokázaly ubránit Gaislerovou na 5-ti bodech a kromě několika špatných řešení clon s míčem ve vnitřní prostoru kolem koše, jsme krůček po krůčku, bod po bodu, snižovali vedení soupeře a v osmé minutě třetí části hry Linda úspěšnou tří bodovou střelou otočila poprvé v zápase skóre v náš prospěch. Následný koš Anče a úspěšné zakončení Štursi s faulem znamenalo vedení o 5 bodů , které jsme již do konce zápasu nepustili. Poslední čtvrtina se nesla ve znamení koš za koš. Klid na naši stranu přinesla 8. min, kdy 6 bodů v řadě z ruky Maty a trojka Lindy posunuly naše vedení do dvojciferného rozdílu, a i s hrubými chybami jsme v koncovce vítězství uhájili. Kromě první Q jsme dokázali soupeře ve zbylých částech hry přehrát. Holky odvedly na hřišti kus poctivé práce a jejich radost po závěrečné klaksonu byla nakažlivá. Škoda jen, že si ji nemohly vychutnat i další hráčky, které sezónu 2011/2012 za družstvo U-17 odehrály. Holt, osobní ambice některých lidí dívčímu basketbalu v Olomouci neprospívají.

Cíl - UDRŽENÍ -  POSTUP, jak se to vezme DL U-17, BYL SPLNĚN.

BSK TJ Jičín - BC Vysočina 55:51

(16:10, 28:23, 39:30)

Souboj o druhé místo, umožňující ještě bojovat o účast v DL, pro Jičín rozhodly hráčky z Trutnova které z 55b zaznamenaly 51. Po očekávaném průběhu , kdy družstvo s Jičína vedlo, v poslední části hry děvčata z Vysočiny zabojovala a v 7 min srovnala stav na 47:47. Poté ještě srovnávala na konci osmé minuty na 49:49, ale na 4 úspěšné trestné hody a koš soupeřek již odpověď nenašla.

SK UP Olomouc - BK NH Ostrava 67:50

(18:16, 22:26, 42:36)

body: Matyášová Lucie 24 ( š 14/10), Svobodová Lucie 16 ( š 2/2), Vildová Linda 13 (3 x 3, š 4/2), Štursová Kristýna 8 ( š 3/1), Hronová Anna 4 (š 4/2), Čermáková Kateřina 2

TH:28/18: 22/14, os.chyby: 20:21, trojky 3 - 0

Do zápasu, ve kterém již nešlo o pořadí v tabulce, se v první polovině utkání zapojilo všech 11 přítomných hráček. Zbytečné ztráty, neúspěšná koncovka a scházející technické dovednosti - dribling, přihrávka na spoluhráčku, hra 1:1 - máme se ještě co učit, nás v druhé čtvrtině stály vedení. Bodově se probudila Lucka , která se nebála najet a zakončit a jistotu představovala Maty. Po famózním začátku 2 střely 2 trojky se ztratila Linda , pro kterou jsme nedokázali vytvořit pozici. Linda odehrála za toto družstvo, v této kategorii, pravděpodobně poslední zápas. I když předpokládám, že se na trénincích či zápasech UP Olomouc budeme vídat, chci ji poděkovat za práci odvedenou pro tento tým. Po slušných sobotních zápasech se nedařilo v útoku Anče a Štursi. V druhé polovině jsme již potvrdili naše ambice na vítězství a zápas dotáhli do vítězného konce, i díky procitnutí Štursi, která v druhém poločase neohroženě vládla prostoru pod oběma koši a výborně a s chutí hrající a bojující Lucce.

Chci poděkovat všem hráčkám, které se na úspěšných výsledcích podílely, jejich rodičům , že je v jejich snažení podpořily a oddílu SK UP Olomouc - sekce ženy, že nám vytvořily vhodné podmínky k přípravě.