Odkazy
 
Olomoucky kraj
 

Nové minižákovské družstvo SKUP

čtvrtek 2.10.2014 | Redakce

Po několika letech, kdy to s (dívčím) mládežnickým basketbalem v SKUP vypadalo hodně špatně se začalo blýskat na lepší časy!

 
 

Od doby, kdy naše minižákovské družstvo přešlo pod křídla OSK a žákovská družstva byla zrušena, se nikomu v ženském oddíle SKUP nepodařilo navázat na úspěšnou činnost našich trenérů a funkcionářů, kteří v první dekádě nového tisíciletí dokázali vytvořit kompletní strom všech kategorií od nejmladších mini, po ženy v 1. lize.

Až v letošním roce svitla univerzitnímu týmu naděje a pod vedením naší odchovankyně z generace úspěšných "devadesátčtyřek" Gabči Lachnitové se na ZŠ Zeyerova podařilo poskládat družstvo nových nadějí.

Prozatím 17 členů smíšeného družstva, převážně odchovaných v přípravce "Mláďata", se učí základům basketbalu a pomalu se připravuje na své první opravdové zápasy.

Po zralé úvaze jsme se rozhodli nezařazovat toto družstvo do pravidelné soutěže, ale budeme se účastnit turnajů a přípravných zápasů dle aktuálního stavu družstva tak, abychom od začátku nepřipravili děti o chuť sportovat případnými neúspěchy se zkušenějšími soupeři. Nejlepší z hráčů (a samozřejmě i hráček) budou mít příležitost "hostování" do oddílu BCM, kde se podařilo sestavit 2 družstva nejmladších mini a tak se přímo nabízí spolupráce v rámci SKUP.

Přejme Gábině, dětem, i organizačnímu týmu hodně štěstí v budování nového družstva, určitě mají na co navazovat a snad se i poučí z chyb minulosti...

Rozhodně bychom neměli opomenou poděkovat vedení ZŠ Zeyerova - paní ředitelce Mikové, paní zástupkyni Schneiderové, všem vychovatelkám ve školní družině, třídním učitelkám, panu učiteli Lošťákovi a vůbec všem, co nám vyšli vstříc a umožnili na této ZŠ trénovat a vybudovat nové basketbalové družstvo.

 

Partneri

Města Olomouc

Olomoucky kraj

S MORAVA leasing

SHARP

NUTREND D.S., a.s.

VHS OLOMOUC a.s.

Radio Haná s.r.o.

Altermed

RockMax

 
Anketa

Pastviny 2018 se blíží, už se těšíte?

 
79%
 

 
5%
 

 
3%
 

 
5%
 

 
8%
 
 

Počet hlasujících: 38

 
 
 
Copyright © 2007 SK UP Olomouc, eSports.cz, s.r.o. | informace o autorských právech | RSS