Další vítězství žen, tentokrát proti Aritmě Praha

16.1.2012 |

Diváci mohli vidět nejen velmi zajímavý zápas s vítězným koncem, ale především po delší odmlce přivítali klíčovou hráčku nejen tohoto utkání, Kláru Pochobradskou. Její mimořádná chuť do hry, disciplína, bojovnost za každé situace a um pod košem strhly i ostatní hráčky k výbornému výkonu, z čehož pak pramenilo vytoužené vítězství!

16.kolo, 15.1.2012
SK UP Olomouc - Aritma Praha  93:71  (30:19, 47:42, 68:58)
Rozhodčí: Jedlička, Škaroupka . Fauly: . Trestné hody: . Diváci: 54 .
SK UP Olomouc: Kohlová 6 Th2/2, Horáková 14 Th4/1 3x3, Burzová 10 Th3/2, Pilátová 4, Lachnitová 14 Th3/0 2X3, Inochovská 14 Th2/2 4X3, Hausknechtová 7 Th6/5, Pochobradská 24 Th2/2 2x3, Chodilová, Holubová, Valentová
Aritma Praha:

Komentář k zápasu

Proti Aritmě jsme nastoupili výrazně posíleni pod košem. Po vleklých zdravotních potížích se na naši palubovku vrátila Klára Pochobradská a spolu s ní přijela z Hradce i Jana Hausknechtová. Naproti tomu nám chyběla Míša Horáková a Peťa Plášková. Ke Kláře se blíž pod koš posunula Lanča a bylo vidět, že jí toto místo náramně svědčí, doplňovaly je Mifa a Terka. První čtvrtinu jsme přesvědčivě vyhráli 30:19!

Druhá čtvtka už tak excelentní nebyla, prohráli jsme ji 17:23, ale předváděná hra dávala jistou naději do druhé půle.

Přišla naše dlouhodobě nejslabší část - třetí čtvrtina. Trenéři na lavičce se radši ani nedívali, ale holky pod vedením Kláry se tentokrát dokázaly koncentrovat a přes "drobné" nedostatky ve střelbě jsme vedení kupodivu zase trochu navýšili.

Do poslední čtvrtiny jsme vstupovali s náskokem deseti bodů. Soupeřky se sice pokusily o zvrat, ale holky zaply zejména v obraně a nedovolily Aritmě skórovat ani po našich ztrátách. V závěru se projevilo, jak zkušené hráčky máme na palubovce, Klára s Janou a Zuzkou hru dokázaly uklidnit a v pravý okamžik rychle zaútočit. Škoda, že první dvě jmenované nebyly k dispozici včera...

Obě hostující hráčky skvěle doplňovaly i ostatní holky, výborně hrála Lanča, jako vždy velice odpovědně kapitánka Verča, která odvádí tu nejčernější práci pro tým, aniž by si nárokovala jakékoliv zásluhy. Celý víkend se povedl Sáni a "malé" Gábě (včera vynikající, dnes v závěru nehrála, ale jinak super), Zuzka se sice neprosadila střelecky, ale zkušeně si dirigovala tým bez zbytečných ztrát a výborně pracovala i v obraně, Terka (pokud stíhala fyzicky) měla velice dobrá střídání s výbornou střelou i hrou dozadu, Hanka dostala poměrně málo času, ale nebojí se střílet, což je důležité, ikdyž to vždy nepadá (jednou to přijde). Mifa s Martinou by potřebovaly víc potrénovat, snad jim studijní povinnosti dovolí chodit na tg. častěji, bojovnost jim nechybí.

Příští víkend nás čeká Sparta a existenční zápas proti Pečkám, ve kterém musíme bezvýhradně zvítězit. Věřme, že si holky udrží skvělou formu a potvrdí svoji snahu vytáhnout družstvo ze spodních pater tabulky!