Odkazy

Olomoucky kraj

Juniorky s pořádnou ostudou

16.4.2012 |

Juniorky nepotvrdily své ambice v co nejkratším čase porazit BA Spartu a postoupit do kvalifikace o extraligu. Zopakovaly podzimní výbuch s Kolínem a prohrály s mladou, ale velice perspektivní sestavou BA Sparta o tři body. Série se tak přesouvá do Prahy, kde musíme bezpodmíněčně alespoň jednou zvítězit.

2.kolo, 14.4.2012
SK UP Olomouc - Basket Academy Sparta  76:79  (20:16, 23:14, 24:23, 9:26)
Rozhodčí: Baďura, Opršal . Fauly: 20:24 . Trestné hody: 29/19 . Diváci:90 .
SK UP Olomouc: Lachnitová 26(7/5, 1x3), Burzová 20(11/6), Vildová 18(4/3, 3x3), Tomášková 5(4/3), Husičková 5(3/2), Plačková 2, Matyášová, Svobodová, Hrabovská
Basket Academy Sparta:

Komentář k zápasu

Naprostou ostudou skončilo druhé utkání play off U19 proti BA Spartě.

Družstvo soupeřek, složené z hráček ročníku 1996!!! doplněné o tři 95 dokázalo porazit naše zkušené, vesměs o dva roky starší hráčky. I když „dokázalo porazit“ jsou asi příliš silná slova, ony se totiž naše juniorky porazily samy.

Nejhorší výkon od podzimního kolapsu s Kolínem, absolutně bez pohybu, bez nápadu - mozečky se zřejmě přes noc vykouřily z hlaviček a co je nejhorší, bez zájmu a chuti do hry!

Soupeřky se snažily, po včerejší porážce se poučily z chyb, ale do poločasu ještě (ne)výkon zejména našich nejzkušenějších (tedy Gábin a Lindy) na mladičké Sparťanky stačil. Třetí čtvrtina už ale naznačila, že se budou dít věci. A ony se děly. Poslední část hry jsme prohráli rozdílem dvou tříd a pohled na hřiště byl ještě o dost tragičtější. To, co předváděly naše hráčky bylo chvílemi k pláči, chvílemi k smíchu a hlavně k vzteku. Soupeřky se snažily hrát hru úměrnou své věkové kategorii, celkem úspěšně praktikovaly vysunutou obranu, naše holky jen stály a zíraly.

Poslední čtvrtinu jsme prohráli 9:26, z toho posledních 5 minut 5:21! Soupeřky v těchto chvílích házely 15TH, daly 2 trojky,… Nutno ještě dodat, že dva z těch pěti bodů jsme dali v poslední vteřině zápasu, ovšem po našem oddechovém čase, kdy trenérka jasně nakreslila, že má Linda střílet za 3 a ne Gába najíždět za 2…

No, co už. Stalo se. Snad bude pro hráčky největším trestem to, že budou muset 2 krát vlakem do Prahy (pěkně odpoledne po škole), poklusem z nádraží na halu a zase pěkně zpátky.