Ženy udržely 1. ligu i pro příští sezonu!!!

25.3.2012 | O.Čoček

V posledním domácím zápase bez větších problémů porazily naše hráčky hostující Strakonice a definitivně si tak pojistily prvoligovou příslušnost i pro příští sezonu. Výraznou měrou k tomu dnes přispěla kapitánka V.Horáková, která za 15 minut na hřišti nastřílela 20bodů, získala 5 doskoků a 3 asistence. Skvěle jí asistovaly i další hráčky a jen 7 bodů z vypuštěné poslední čtvrtiny nám chybělo do stovky.

4.kolo, 25.3.2012
SK UP Olomouc - Strakonice  93:66  (27:19, 50:30, 79:44)
Rozhodčí: Hecl, Junek . Fauly: 16:13 . Trestné hody: 16/11:20/11 . Diváci: 105 .
SK UP Olomouc: Horáková V. 20, Plášková 15, Lachnitová 10, Horáková M. 10, Valentová 9, Kohlová 7, Čepelková 6, Pilátová 5, Štáhlová 4, Chodilová 4, Burzová 3, Holubová
Strakonice:

Komentář k zápasu

Jako na reprezentačním srazu to vypadalo na dnešním zápase. Lachnitová, Čepelková, Horáková, na straně Strakonic Jozová. A to ještě dnes chyběla Hausknechtová. Hlediště se postupně zaplnilo malými adepty basketbalu a holky na hřišti předváděly, co umí (občas i to, co neumí) a co se děti z přípravek ještě musí naučit.

Stejně jako včera jsme šli do rychlého vedení a za stavu 8:0 si hostující trenérka vybrala první oddechový čas. Po něm soupeřky srovnaly hru a rozdíl ve skóre se nám nedařilo navyšovat tempem, které bychom si přáli.

Ve druhé čtvrtině se soupeřkám přestalo dařit střelecky, naopak naše hráčky se uklidnily a poločas tak skončil podobným stavem, jako včera. Oproti včerejšku jsme ale vyrobili podstatně víc chyb.

Ve druhém poločase neobvykle zaplněné hlediště vidělo bezstarostný basket. Holky hrály pro diváky, někdy až moc a trenéři pomalu začali ztrácet nervy. Hráčky, zřejmě i pod dojmem informace o stavu zápasu v Benešově, zahazovaly jeden nájezd za druhým, aby v zápětí proměňovaly střely z neproměnitelných pozic.

Poslední čtvrtinu už jsme vypustili úplně. Škoda, ke stovce nebylo daleko.

Víkendové zápasy potvrdily, že nám hodně uškodilo nalosování ligy. Hrát prvních osm zápasů venku a ještě předehrávat zápasy posledního kola na začátku sezony, zejména, když to bylo na hřišti nejslabších soupeřů, nám hodně uškodilo. Právě ztracené body ze Strakonic a Benešova nám chyběly k postupu do Play Off. Naše výkonost měla vzestupnou tendenci a v závěru ligy se nám dařilo porážet soupeře s podstatně vyšším bodovým ziskem.

Zbytečné plakat, sezona je téměř za námi, zbývající dva zápasy už namají na nic vliv, takže je zřejmě trenéři využijí k tg. dorostenek před kvalifikací o exl. Příští rok si musíme vzít poučení z letošní sezony, pokusit se stabilizovat tým jak hráčsky, tak finančně, zvolit důkladnější letní přípravu a pustit se do prvoligových bojů od začátku se vším úsilím.