archiv článkůarchiv aktualit

V září 2009 vyšly tyto články:

30.9.Kvalifikace do žákovské ligy - mladší žačkyS. Horák
Mladší žačky bojovaly v kvalifikaci o žákovskou ligu.
Uplynulý víkend sehrály mladší žačky kvalifikační turnaj v Příboru a na své soupeřky nestačily. Postupně prohrály s družstvy Příbora, Krnova a Pardubic. Družstvo odjelo pouze v devíti hráčkách!!! Náhlá onemocnění, zranění a špatný školní prospěch zbytku kádru výsledek v turnaji nevysvětluje, ale svědčí o mnohém. Minimálně o tom, že ani 21 hráček na soupisce družstva není počtem dostatečným.
28.9.Ženy vítězně v poháruVAL - UPO 56:66, 1.kolo | O. ČočekPo těžkém víkendu odehrálo naše družstvo další zápas během tří dnů. Tentokrát proti Valosonu B v poháru. Na holkách byla vidět únava, ale přesto bez větších problémů zvítězily.
27.9.Vítězný návrat do první ligy SPA - UPO 63:65, 2.kolo | O. ČočekŽeny zahájily prvoligovou sezonu na palubovce Sparty Praha. Hned úvodní zápas přinesl našemu družstvu vítězství, které se nerodilo snadno, ale je o to sladší.
27.9.Ženy nezopakovaly vítězství z PrahyKRA - UPO 84:62, 3.kolo | O. ČočekVe druhém zápase sezony se ženy představily v Kralupech. Místní tým Junior Kralupy je velice silný soupeř, včera porazil Ostravu o více jak 40 bodů, naše holky nečekalo na jejich palubovce nic snadného.
24.9.Nejmladší minižačky mají za sebou premiéru v PřerověO. Zatloukal
23.9.Dorostenky v OstravěJ. Stejskalová
Dorostenky se zúčastnily mezinárodního turnaje v Ostravě, pro většinu z holek to byla první zápasová zkušenost v kategorii starších dorostenek - v loňské sezoně ještě většinou nastupovaly za starší žačky a tak šlo především o získání cenných zkušeností potřebných do ligových bojů.
22.9.Starší minižačky začaly svoji soutěž výhrami v PřerověS. Horák
TBS Přerov - SK UP Olomouc 15 : 79 (0:19, 8:16, 4:26, 3:18)
Body: Hanka 18, Mája 16, Terka 10, Marťas 9, Denisa a Naty 8, Klíště 6, Kika 4, Kačka, Anče.
TBS Přerov - SK UP Olomouc 18 : 68 (10:15, 2:18, 1:15, 5:20)
Body: Hanka 26, Mája 14, Naty a Terka 8, Denisa 7, Kika 5, Klíště, Kačka, Anče, Marťas.
18.9.Vítězství žen na turnaji v PrazeV. Kohout
Poslední prověrkou před nadcházející sezonou 1.ligy žen byl  turnaj pořádaný Aritmou Praha, kterého se zúčastnila družstva 1.ligy žen.
16.9.Úspěch mladších žaček na turnaji ve ZvolenuS. HorákMladší žačky přivezly ze slovenského Zvolena medaile za třetí místo. Kvalitně obsazený mezinárodní turnaj prověřil současnou sílu našeho kolektivu.
6.9.Finále jak má být - hlavní cena míří na SlovenskoO. ČočekPohár rektora sliboval kvalitní podívanou a určitě nezklamal. Finále mezi Valosunem Brno a MBK Ružomberok bylo zážitkem, jaký se v Olomouci divákům poštěstí spatřit málokdy. Nabídlo basket nejvyšší úrovně a strhující drama do poslední chvilky. Nakonec, asi zaslouženě, odvážejí triumf do zahraničí hráčky MBK Ružomberok.
5.9.Úvodní zápas jsme odehráli se ctíUPO - VAL 60:80, 1.kolo | O.ČočekPřijatelným rozdílem 20 bodů skončil náš zápas s Valosunem Brno. V první čtvrtině se holky rozehrávaly trochu pomaleji, ale druhá čtvrtina už byla lepší, třetí jsme dokonce vyhráli, bohužel v posledních 4 minutách jsme dali jen 4 body ze hry a tím umožnili soupeřkám v pohodě kontrolovat závěr zápasu.
5.9.Jedna slabá čtvrtina proti šampionkámUPO - MBK 40:79, 2.kolo | O.ČočekO pouhých 5 bodů jsme prohráli první čtvrtinu, druhou o přijatelných 10, ale pouhé 4 body ve 3/4 nás připravily o jakékoliv naděje na zázrak v podobě vyrovnaného výsledku s mnohonásobnými šampionkami. V tomto těžkém zápase se poprvé v družstvu žen představila naše největší naděje, teprve patnáctiletá Gabča Lachnitová!